Dokonalý spánok: Účinná metóda, ako sa každú noc dobre vyspať a ráno sa zobudiť plný energie!

Tajný vzorec pre dokonalý spánok s názvom “10-3-2-1-0”, ktorý vyvinul fitnes tréner Craig Ballantyne, vám umožní v noci dokonale spať a ráno sa zobudiť plní energie.

  • Žiadne povzbudzujúce nápoje 10 hodín pred spaním

Craig verí, že dobrý spánok sa začína už počas dňa, a preto by ste sa mali pripraviť na spánok ešte pred tým, ako si ľahnete. Toľko hodín trvá, kým sa telo zbaví stimulantov obsiahnutých v kofeíne.

Počas tohto obdobia teda nepite kávu, zelený ani čierny čaj, energetické nápoje ani Coca-Colu.

  • Tri hodiny pred spaním žiadne jedlo a alkohol

Nejedzte nič a nekonzumujte alkohol, ak do spánku zostávajú len 3 hodiny. Naše telo spotrebuje veľa energie, aby sa zbavilo všetkých zlých zložiek alkoholu a veľmi neskorého nočného jedla.

V tomto prípade večer, keď ste doma a relaxujete po celom dni v práci, vaše telo pracuje na plný výkon. Výsledkom je, že sa zobudíte s pocitom, akoby ste celú noc kopali.

  • Žiadna práca dve hodiny pred spaním

Odteraz prestaňte pracovať a myslieť na všetko, čo súvisí s prácou. Nechajte to na ďalší deň.

  • Hodinu pred spaním žiadne obrazovky

Od tohto momentu prestaňte sledovať televíziu alebo byť pred obrazovkou mobilu či počítača. Nechajte svoju myseľ a oči odpočívať.

  • Neodkladajte budík

Vypnite si budík a okamžite vstaňte z postele. Nespadnite do pasce stláčania pauzy každých 5 minút. Vstávanie hneď po zazvonení budíka vám pomôže získať návyk.

  • Ktorá poloha na spanie má najlepšie výsledky?

Poloha počas spánku je veľmi dôležitá a môže ovplyvniť naše zdravie a to, ako sa cítime. Ak chcete dlhšie vyzerať mladšie, spite na chrbte. Táto poloha vytvára menej vrások a liniek, pretože na tvár nie je vyvíjaný tlak. Táto poloha tiež zabraňuje ochabovaniu pŕs.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*