Domáce prostriedky proti vypadávaniu vlasov, ktoré naozaj fungujú!

Podľa dermatológov je strata 50 až 100 vlasov denne normálna a netreba sa jej obávať. Keď je však vypadávanie vlasov viditeľnejšie a na pokožke hlavy sa objaví niekoľko holých miest, je potrebné to liečiť.

U mužov sa plešatosť začína už vo veku 30 rokov. Vo väčšine prípadov môže byť predčasné plešatenie spôsobené stresom, hormonálnou nerovnováhou a nesprávnou výživou. U žien to nie vždy súvisí s vekom, niektoré ženy začínajú chronicky strácať vlasy už v mladom veku.

Pozrime sa na niektoré prírodné prostriedky proti vypadávaniu vlasov, ktoré naozaj fungujú!

  • Cibuľa a cesnak

Obe tieto látky sú jedným z najbohatších zdrojov síry, čo sa odráža v tom, že väčšina výrobkov na pestovanie vlasov obsahuje určitú formu síry. Použitie je veľmi jednoduché, šťava z cibule sa dôkladne votrie do pokožky hlavy a nechá sa pôsobiť 15 minút.

V prípade cesnaku budete potrebovať 4-5 strúčikov, ktoré po rozdrvení zmiešajte s kokosovým olejom. Zahrejte do varu a počkajte 2-3 minúty, kým vychladne. Vmasírujte do suchej pokožky hlavy, nechajte pôsobiť 10 minút a umyte vlasy. Aplikujte 2-3x týždenne, kým sa nedostavia výsledky.

  • Kokosový orech

Kokos sa považuje za jeden z najväčších zázračných liekov na vlasy. Na to, aby sme mali zdravé vlasy a urýchlili ich rast, potrebujeme kokos. Kokosové mlieko je bohaté na bielkoviny, tuky, minerály, železo a draslík. Pravidelným používaním sa vlasy posilnia a zhustnú.

Odstraňuje vypadávanie vlasov a dodáva im lesk a zdravie. Kokosové mlieko nalejte do misky a pridajte trochu vody. Nalejte ho na vlasy, počkajte, kým nie sú vlhké, zabaľte ich do uteráka a nechajte pôsobiť cez noc. Na druhý deň ráno si umyte vlasy.

  • Ibištek

V indickej Kerale veria, že ibištek je tajomstvom hustých a zdravých vlasov. Okrem toho, že ibištek vyživuje vlasové folikuly a obnovuje štruktúru vlasového stvolu, odstraňuje aj lupiny. V mixéri rozmixujte dva ibištekové kvety so sezamovým alebo kokosovým olejom. Výslednú zmes naneste na vlasy a pokožku hlavy, nechajte pôsobiť 2-3 hodiny a zmyte.

  • Vajcia

Vajcia obsahujú veľa síry, ako aj mnoho ďalších bielkovín a minerálov, napríklad jód, fosfor, železo, zinok a selén. Zvyšuje rast vlasov, najmä ak sa používa s olivovým olejom. Zmiešajte bielok jedného vajca s čajovou lyžičkou olivového oleja, vmasírujte do pokožky hlavy a po 15-20 minútach zmyte.

Ak sa Vám článok páči, nezabudnite ho zdieľať aj s ostatnými na Facebooku.

Written By
More from redakcia
Čokoládový koláčik, ktorý je ako obláčik: Super jednoduchý recept!
Ingrediencie: 350 g čokoládových sušienok (3 šálky, odmerajte sušienky rozdrvené na jemný...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *