Dôvody, prečo by ste ho mali mať doma aj keď nemáte malé dieťa…

Detský olej by ste mali mať po ruke aj vtedy, pokiaľ vaše deti už dávno vyrástli, alebo deti nemáte. Možností jeho využitia je skutočne veľa – od kozmetických až po výsostne praktické dôvody. Na toto všetko môžete použiť detský olej.

Perfektná kúra na suché päty

Pokožka nôh vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Každý deň dostáva poriadne zabrať a na niektorých miestach sa tak môžu vytvárať miesta veľmi suché, stvrdnutá a popraskaná koža. Natrite si pred spánkom nohy detským olejom. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom si na nohy navlečte ponožky a choďte spať. Ráno bude pokožka o poznanie hladšia, hydratovaná a svieža. Na veľmi zhrubnutú kožu na päte, naneste olej, obaľte fóliou a obujte si ponožky. Nechajte pôsobiť cez noc.

Ruky od farby

Pokiaľ ste maľovali steny v byte a farba sa vám dostala aj na pokožku, existuje jednoduchý spôsob ako ju odstrániť. Použite bavlnenú handričku, ktorú namočíte do detského oleja. Zafarbené miesta jednoducho utrite handričkou a farba je razom preč.

Zázrak proti tvorbe strií

Jemná masáž týmto olejom pred spaním, má na pokožku úžasný vplyv. Špeciálne pre ženy v tehotenstve dokáže zastať dôležitú funkciu – v oblasti bruška a prsníkov predchádza tvorbe strií. Stačí jemne vmasírovať do pokožky, počkať kým sa vsiakne.

Na podráždený nos pri nádche a suché pery

Pokiaľ vás pri prechladnutí a nádche trápi vysušená pokožka v oblasti nosa a tiež popraskané pery, neváhajte použiť detský olej. Urýchli hojenie, zastaví nepríjemné svrbenie a dokáže hydratovať po dlhú dobu.

Žuvačka vo vlasoch?

Pokiaľ sa vám stala takzvaná žuvačková nehoda a už už siahate po nožniciach – zadržte. Potrite žuvačku a miesto okolo nej olejom. Nechajte pôsobiť niekoľko minút a potom ju jednoducho vyberte.

Ak si žehlíte vlasy

Vmasírujte si olej do končekov mokrých vlasov a nechajte uschnúť. Detský olej vlasy ochráni a končeky sa vám nebudú lámať. Je to dobrá rada, aj v prípade, že si vlasy nežehlíte. Olej končeky vyživí, budú silnejšie a budú sa oveľa menej lámať.

Na podráždenú a zapálenú pokožku

Pokiaľ si kúpite olej s látkou Azulen, môžete ho používať aj na zapálené a podráždené miesta na pokožke. Azulen má totiž protizápalové účinky.

Extra lesk

Pokiaľ chcete, aby sa umývadlo lesklo ako nové, votrite doň trochu detského oleja. Ten tiež vytvorí ochrannú vrstvu proti usadzovaniu kvapiek vody.

Na zamotanú retiazku

Zamotala sa vám tenká retiazka či náramok? Naneste na miesto, na ktorom je uzol trochu detského oleja a jemne rozmotajte. Pôjde to jedna radosť.

Pri holení

Detský olej dokáže pokožku pri holení ochrániť pred podráždením lepšie ako pena na holenie. Navyše pokožka bude po holení jemná a hydratovaná.

Bezbolestné odstránenie náplasti

Odstraňovanie náplasti môže byť niekedy poriadne bolestivé. Pokiaľ však použijete detský olej, bolesť a teda aj pravdepodobnosť nepríjemného zážitku znížite na minimum.

Pomôže s prsteňom

Pokiaľ máte problémy so zaseknutým prsteňom na prste, ktorý ani za nič nemôžete z prsta dostať, pomôže vám opäť detský olej. Natrite si prst aj prsteň olejom a pôjde to jedna radosť!

Na tieňovanie a zjemnenie farieb

Pokiaľ maľujete farebnými ceruzkami, pomocou detského oleja môžete vytvoriť krásne odtiene a farebné efekty.

Perfektný olej do kúpeľa

Pokiaľ idete do vane, nezabudnite si do vody kvapnúť aj niekoľko kvapiek detského oleja. Po kúpeli bude vaša pokožka jemná a úžasne hebká.

Vyrobte si zázračný piesok!

Ocenia ho mamičky aj deti. Má všetky vlastnosti vlhkého piesku a deti hru s ním milujú, je skvelý na modelovanie a pomáha rozvíjať jemnú motoriku. Mamičky ocenia fakt, že na rozdiel od mokrého piesku stačí oprášiť a nezostane po ňom žiadny neporiadok.
potrebujeme :

  • 8 šálok hladkej múky
  • 1 šálka detského oleja

Postup:

Stačí zmiešať a je to. Hra môže začať.

Odstráni make-up šetrne a úplne

Namiesto prostriedkov na odličovanie použite obyčajný detský olej. Naneste ho na vatový tampón a zľahka prechádzajte po tvári. Detský olej jemne a citlivo odlíči aj oči.

Na drevený nábytok

Ak chcete vášmu drevenému nábytku dodať výnimočný lesk, namiesto drahých leštidiel použite obyčajný detský olej. Naneste niekoľko kvapiek na handričku a pretrite drevený povrch. Bude sa lesknúť jedna radosť.

Kefka na make-up

Aby bola kefka na make-up jemnejšia, najprv ju dôkladne umyte pod teplou vodou a potom do nej votrite niekoľko kvapiek detského oleja. Štetiny budú jemné a poddajné.

Zdieľajte aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*