Dva mesiace pil každý deň šálku paradajkovej šťavy. Výsledky prekvapili aj jeho!

Všetci vieme, že paradajky majú vynikajúce zdravotné účinky. Môže byť liekom na mnohé ochorenia, preto je dobré jesť čo najviac paradajok v sezóne. Ak sa v lete postaráme o uchovanie čerstvých paradajok, nemusíme sa v zime tohto prospešného zázraku vzdať.

Podľa štúdie Taiwanskej univerzity môže pitie 250 ml paradajkovej šťavy denne viesť k výraznému úbytku hmotnosti po dvoch mesiacoch. Paradajková šťava pomáha nielen redukovať prebytočné tekutiny, ale aj telesný tuk a toxíny.

Ženy, ktoré sa zúčastnili na tejto štúdii, zaznamenali významné pozitívne zmeny. Na základe krvných vzoriek odborníci dospeli k záveru, že do tela testovaných osôb sa uvoľnilo značné množstvo antioxidantov.

Antioxidant lykopén mal tiež pozitívny vplyv na hladinu zlého cholesterolu. Už jeden pohár paradajkovej šťavy denne posilňuje imunitný systém a predchádza srdcovým chorobám a rakovine.

Zbavuje sa prebytočnej tekutiny a chráni zdravie pankreasu, pľúc a tráviaceho systému.

Pripravte si čerstvú paradajkovú šťavu!
Zloženie:
  • 6 kg paradajok
  • 2 polievkové lyžice soli
  • 4 polievkové lyžice cukru

Príprava:

  1. Paradajky umyte, šupku nakrájajte do tvaru písmena X, na minútu alebo dve ich ponorte do vriacej vody, po vybratí ich ponorte do studenej vody a šupku ošúpte.
  2. Paradajky nakrájajte na malé kúsky, pridajte soľ, cukor a rozmixujte.
  3. Varte 5-10 minút a potom nalejte do sterilných pohárov. Uchovávajte v chladničke a každý deň pred jedlom vypite dva poháre.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*