Dve mrkvy varte 15 minút a urobte si výplachy úst! Neviete si predstaviť, čo všetko zmizne!

Jedným z najnepríjemnejších a najčastejších ochorení ústnej dutiny sú afty. Ak sa ich chcete zbaviť prirodzene, bez použitia chemikálií, ktoré môžu poškodiť vaše zdravie, vyskúšajte výplachy vodou a mrkvou!

Niektoré z faktorov, ktoré ich spôsobujú, sú precitlivenosť na baktérie, infekcia, hormonálna nerovnováha, stres a nedostatok niektorých vitamínov. Nachádzajú sa vo vnútri úst a pier a menej často na jazyku a ďasnách. Najčastejšie zmiznú samé po jednom alebo dvoch týždňoch, ak pretrváva, mali by ste navštíviť lekára.

Najbežnejšími spôsobmi liečby sú špeciálne masti a lieky dostupné v lekárňach, ako aj laserová operácia v extrémnych prípadoch. Skutočnosť, že mrkva je mimoriadne výživná zelenina, pretože obsahuje zložky, ktoré pôsobia na organizmus veľmi priaznivo a že jej každodenná konzumácia dokáže zázraky na zdravie, bola známa už predtým.

Možno ste doteraz nevedeli o silnom antioxidačnom a antiseptickom pôsobení mrkvy vďaka obsahu karoténu a vitamínu C.

Ak ich teda máte a chcete, aby sa čo najskôr zahojili, stačí, ak v dvoch šálkach vody povaríte 15 minút dve mrkvy a po vychladnutí vody si s ňou môžete robiť výplachy úst ráno a večer.

Je pre Vás tento príspevok užitočný? Zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*