Elixír mladosti, ktorý obsahuje viac vápnika ako mlieko, ale málokto to vie!

Hrsť fíg vám pomôže zbaviť sa náladovosti, stabilizovať náladu, znížiť úzkosť a pomôcť vám zaspať. Zlepšuje tiež pamäť, stimuluje mozog a dodáva energiu. Figy pochádzajú z juhozápadnej Ázie a Turecka, ale v súčasnosti sa s otepľovaním klímy pestujú na čoraz väčšom počte miest.

Pre svoje pozitívne účinky na zdravie sa konzumuje už takmer 4 000 rokov, ale neodporúča sa diabetikom, pretože obsahuje 40-60 % cukru. Má tiež veľmi vysoký obsah vitamínov B a C, betakaroténu, vápnika, horčíka, draslíka, fosforu, železa a medi.

Sušené figy obsahujú trikrát viac horčíka ako čerstvé figy. Ak trpíte problémami so svalmi, cievami alebo nervovými bunkami, odporúčame pravidelne konzumovať sušené figy.

Mliečna šťava z fíg je silné antiseptikum a antimykotikum, ktoré vás zbaví črevných červov a všetkých druhov plesňových ochorení, ale odporúča sa aj na otlaky a mozole. Stimuluje a reguluje trávenie, takže tí, ktorí trpia zápchou, by mali jesť figy.

Vysoký obsah draslíka pomáha regulovať krvný tlak, ale môže byť aj dôležitou základnou potravinou pri diétach. Má veľmi vysoký obsah vlákniny, takže vás rýchlo zasýti. Je výživný a udržiava zdravé kosti, vlasy, pokožku a zuby.

Je tiež známy ako elixír mladosti, pretože je veľmi bohatý na antioxidanty a zabezpečuje regeneráciu a zdravie buniek.

Tak čo na to hovoríte? Ak Vás článok zaujal, nezabudnite sa oň podeliť aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*