Funguje nielen vláknina. Uistite sa, že ste do svojho jedálnička zaradili nasledujúce potraviny!

Veľký význam pre správnu telesnú hmotnosť má aj to, ako dobre funguje váš metabolizmus. Ak máte problémy s metabolizmom, ľahšie sa vám hromadia toxíny a vy skončíte s ochoreniami a kilami navyše.

Musíme si dávať pozor na to, čo jeme, a to nielen preto, že máme chuť, ale preto, aby sme svoje telo naplnili výživnými a zdravými potravinami. Uistite sa, že ste do svojho jedálnička zaradili nasledujúcich 10 potravín! Zvyšujú váš metabolizmus!

1.Nikdy nejedzte rýchlo, jedzte menej niekoľkokrát denne! Medzi hlavnými jedlami zahaste hlad zdravým občerstvením z cukety alebo banánových lupienkov. Tie sú tiež skvelé na zrýchlenie metabolizmu.

2.Nevynechávajte raňajky, pretože niektoré výskumy ukazujú, že ženy, ktoré neraňajkujú, majú štyrikrát vyššiu pravdepodobnosť priberania ako tie, ktoré raňajkujú. Jedzte niečo zdravé a bohaté na živiny, vlákninu a vitamíny. Najlepšou voľbou sú vajcia, kaša alebo ovocie.

3.Zelený čaj má veľmi dobrý vplyv na metabolizmus a tiež spúšťa odbúravanie tukov. Po obede vypite šálku zeleného čaju.

4.Je veľmi dôležité piť dostatok tekutín. Je zbytočné jesť stravu bohatú na vlákninu, ak nemáte dostatok vody na jej vstrebávanie. Vláknina naplnená tekutinou prechádza tráviacim traktom a čistí ho. Môžete piť čistú vodu, vodu s ovocnou príchuťou, bylinkové čaje.

5.Jedzte čo najviac zeleniny a ovocia bez chemikálií. Chemické látky sú pre telo veľmi náročné na spracovanie a zaťažujú pečeň. Najviac kontaminované sú jablká, hrušky, hrozno, paprika, jahody a broskyne. Vždy sa odporúča vybrať si ekologickú kvalitu.

6.Jedzte potraviny bohaté na železo, pretože železo zohráva dôležitú úlohu pri prenose kyslíka. Dostatok železa obsahujú mäkkýše, špenát, pečeň a fazuľa.

7.Uprednostňujte kraby, tofu, tuniaka a vajcia, pretože vitamín D je nevyhnutný pre správny metabolizmus a zdravie svalov.

8.Ak chcete schudnúť, je dobré úplne vyradiť zo svojho života pivo a víno. Alkohol obsahuje veľa prázdnych kalórií, zadržiava vodu a spôsobuje nadúvanie.

9.Pravidelne jedzte olejnaté semená, brokolicu, suchú fazuľu, syr a iné potraviny s obsahom vápnika. Nedostatok vápnika spomaľuje metabolizmus.

10.Venujte sa aspoň hodinu a pol denne cvičeniu, ktoré podporí váš metabolizmus a urobí vás zdravšími

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*