Je oveľa účinnejšia ako jedlá sóda, ale nikto o nej nehovorí!

Ak si na internete vyhľadáte heslo detoxikácia, nájdete státisíce výsledkov. Jeden je účinnejší ako druhý, tento je lacnejší, tamten sa dá ľahko vyrobiť atď. atď.

Ak ste ešte nepočuli o diatomitovej zemine, je najlepšie sa s ňou zoznámiť, pretože je to pravdepodobne najlepší detoxikačný prípravok, ktorý môžete dostať v bylinkárstvach a obchodoch so zdravou výživou.

Okrem toho, že čistí telo od toxínov, skrášľuje pokožku, stimuluje tvorbu kolagénu a dokonca nám prospieva aj v záhradníctve.

Pozrime sa, na čo všetko je ešte diatomitová zemina dobrá:
  • Kolagén stimulujúca

Tento zrnitý prírodný minerál obsahuje 80 – 90 % skamenených rias. To je mimoriadne dobré pre vlasy, pokožku, kĺby a kosti.

  • Posilňuje nechty

Ak sa vám teda nechty často lámu a drobia, používajte diatomitovú zeminu.

  • Na tvár

Potieraním tohto jemného prášku na tvár sa môžete zbaviť odumretých kožných buniek, zatiaľ čo vápnik, horčík, zinok, meď, selén a fosfor sa postarajú o krásny vzhľad vašej pleti.

Zmiešajte polievkovú lyžicu diatomitovej zeminy s dostatočným množstvom gélu z aloe vera alebo medu, aby ste vytvorili krém, a potom ho krúživými pohybmi naneste na tvár. Dávajte pozor, aby sa vám nedostala do očí. Nechajte pôsobiť niekoľko minút a zmyte vlažnou vodou.

  • Proti telesnému zápachu

Diatomitová zemina je skvelá na neutralizáciu nepríjemného telesného zápachu, takže ak budete používať tento prášok, už nikdy nebudete mať v tejto oblasti problém.

Postup výroby antiperspirantu: V miske roztopte časť bambuckého masla alebo kokosového oleja a potom do neho primiešajte trochu diatomitovej zeminy, kým nevznikne krémová hmota. Štvrtinu čajovej lyžičky tejto zmesi naneste na podpazušie.

  • Posilňuje zuby a kosti

Je to vďaka kyseline kremičitej alebo oxidu kremičitému. Je vhodný aj na kĺby. Kremík zabraňuje predčasnej osteoporóze.

  • Znižuje hladinu cholesterolu

Preto sa odporúča konzumovať diatomitovú zeminu aspoň 4 týždne.

  • Zdravie čriev

Vďaka záporným iónom diatomitová zemina účinne ničí škodlivé baktérie, parazity a vírusy z hrubého čreva. Detoxikačnú zmes užívajte ráno, pol hodiny pred jedlom a 3 hodiny po jedle. 1 čajovú lyžičku prášku rozpustite v 230 ml vody. V kúre by sa malo pokračovať najmenej 4 týždne.

  • Zelenina a ovocie

Je tiež skvelá na udržanie čerstvosti zeleniny a ovocia, pretože ak sú posypané diatomitovou zeminou, nie sú napadnuté baktériami, ktoré spôsobujú hnilobu.

  • Zelenina

Diatomitovou zeminou môžeme posypať aj naše zeleninové záhrady, aby sme zabránili škodcom v ich zničení, ale pred chrobákmi môžeme chrániť aj naše domy, ak rozsypeme diatomickú zeminu pozdĺž prasklín.

  • Zapáchajúce topánky

Smradľavého zápachu zapáchajúcich topánok sa môžete zbaviť aj tak, že si obuv potriete diatomitovou zeminou.

Podeľte sa o tento zaujímavý čánok aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*