Je to ideálna zmes na únavu, žalúdočné vredy, problémy so žľazami a astmu. Chcete to vyskúšať?

Aloe vera je jednou z našich najčastejšie používaných rastlín. Nájdete ju v rôznych kozmetických a liečivých zmesiach, ale aj v potravinách.

Po zmiešaní s medom a citrónom má veľmi dobrý účinok na endokrinný systém, ale aj na činnosť žalúdka.

Zloženie:
  • 250 gramov listov aloe vera
  • 400 gramov medu
  • 125 ml citrónovej šťavy
  • Ak chcete menšie alebo väčšie množstvo, venujte pozornosť pomerom.
Príprava:

Zozbierajte listy z rastliny, ktorá je stará približne 3 roky a nebola 5 dní polievaná. Listy dobre umyte, potom ich nakrájajte a vložte do sklenenej nádoby. Prikryte, pridajte med a citrónovú šťavu, premiešajte a nechajte stáť 5 dní na suchom a chladnom mieste.

Použitie:

Len na užívanie od 3 rokov, 1 čajová lyžička ráno a 1 čajová lyžička večer. Od 9 do 12 rokov po jednej čajovej lyžičke ráno po jedle, jednu čajovú lyžičku na poludnie a jednu čajovú lyžičku večer po jedle počas jedného mesiaca. U dospelých sa odporúča dávka pred jedlom alebo tiež 3 polievkové lyžice denne počas jedného mesiaca.

Na konci liečby je potrebné urobiť mesačnú prestávku a potom môžete začať znova. Zmes sa neodporúča konzumovať v prípade cukrovky. Zmes by sa nemala skladovať príliš dlho, maximálne dva týždne.

Odporúča sa mať doma dostatok rastlín aloe vera v kvetináčoch, aby ste si mohli vždy vziať čerstvé množstvo. Začatú zmes vždy skladujte vo vzduchotesnej nádobe v chladničke.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Vždy sa však najskôr poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom, nakoľko môžete mať aj iné pridružené ochorenia.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*