Je to vynikajúci liek, pôsobí protizápalovo, zmierňuje bolesť zubov, lieči dnu!

Či už ide o oslavu, svadbu alebo pohreb, smútok alebo radosť, pálenka je vždy jasným riešením. Naši predkovia verili, že malý pohárik pálenky je nielen dobrým štartom do nového dňa, ale je aj veľmi zdravý.

Za čias kráľovnej Alžbety bolo brandy známe ako kráľovnina voda a vtedy sa používalo len ako liek. V tom čase brandy nebolo také ako dnes, bol to len vínny destilát s príchuťou rozmarínu.

Na čo sa môže brandy používať?

Môže sa používať zvonka aj zvnútra a v minulosti sa alkohol používal ako protizápalový prostriedok, keď sa ním potierali zapálené časti tela. Dodnes sa používa napríklad na zmiernenie bolesti zubov.

Ak namočíte kúsok vaty do brandy alebo iného silného alkoholu a priložíte ho na boľavý zub, rýchlo ho znecitlivie a zníži bolesť a zápal. V dávnych dobách sa používala aj na liečbu dny a to tak, že sa brandy natierala na problematické miesto. Alkohol sa používal aj ako obklad proti horúčke.

Ak niekoľko strúčikov cesnaku namočíte na niekoľko dní do alkoholu a potom si dáte malý pohár na lačný žalúdok, môžete bojovať aj proti vysokému krvnému tlaku.

Ak cestujete do krajiny s nízkou hygienickou úrovňou, vezmite si so sebou malú fľašu brandy a pred jedlom si z nej vypite dúšok, pretože je veľmi dobrá na dezinfekciu žalúdka. Ak ste zjedli mastné, tučné jedlo, určite si po ňom dajte pohár brandy pre svoje zdravie.

Brandy je v malom množstve liekom, ale nemali by ste to preháňať, pretože príliš veľa alkoholu môže byť škodlivé.
Written By
More from redakcia
Prvé príznaky šedého zákalu, na ktoré si treba dať pozor a lepšie je riešiť ich včas!
Sivý (šedý) zákal (Katarakta) je hlavnou príčinou problémov so zrakom, najmä u...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *