Jednoduchá, prírodná zmes, ktorá vám pomôže zaspať a mať nerušený spánok!

Nižšie uvedený recept obsahuje niekoľko užitočných ingrediencií, ktoré podporujú pokojný a nerušený spánok.

• Kokosový olej – tuky nachádzajúce sa v kokosovom oleji zasýtia hlad a zabránia zvýšeniu hladiny cukru/inzulínu v krvi. Práve tieto skoky spôsobujú, že vaše telo uvoľňuje stresové hormóny a kortizol, ktoré vás v noci zobudia, najčastejšie medzi 2. a 4. hodinou ráno. Kokosový olej sa tiež pomaly spaľuje a dodá vášmu telu ľahko dostupné živiny počas celého spánkového cyklu.

• Morská soľ – Morská soľ vyživuje a podporuje nadobličky, čím znižuje stres a stresové hormóny ako kortizol. Keď máte dostatok kvalitného sodíka vo svojom systéme v noci, telo je schopné zostať v homeostatickom stave a zároveň zvyšovať hladiny oxytocínu; hormón, vďaka ktorému sa budete cítiť pokojne a uvoľnene.

• Škorica – O škorici je známe, že stabilizuje a vyrovnáva hladinu cukru v krvi, čo je užitočné najmä pre ľudí s hypoglykémiou.

• Surový med –Surový med skutočne pomôže doplniť zásoby glykogénu v pečeni, čo je cukor, ktorý váš mozog potrebuje na energiu, keď spíte. Bez dostatku vaše telo reaguje napumpovaním adrenalínu a kortizolu, ktorý vás, ako viete, v noci zobudí!

Skombinovaním týchto ingrediencií vznikne účinný liek na nespavosť, ktorý vám pomôže zaspať a zostať spať, pretože vášmu telu dodáva udržateľnú energiu.

Na prípravu tohto lieku na spanie budete potrebovať:
  • 1 lyžica kokosového oleja
  • ½ lyžičky surového medu (ja som použila ružový med)
  • 1/8 lyžičky morskej soli
  • 1/8 lyžičky mletej škorice

Všetky ingrediencie zmiešate a hotovo.

Jednoduchý recept na zaspávanie a udržanie spánku! Mne to stačí na 2 porcie, pretože používam polovičnú dávku, ale ak máte stále problémy so spánkom, užite celú vyššie uvedenú dávku. V závislosti od veľkosti vašej nádoby môžete recept znásobiť tak, aby vyhovoval množstvu, ktoré potrebujete.

Zvyčajne si ju nechávam v kúpeľni, aby mi pripomínala, že si ju mám vziať pred umývaním zubov. Stačí, keď si pomocou malej lyžičky naberiem trochu a zjem ju. Rýchle a jednoduché.

Dúfam, že to pomôže aj Vám!

Written By
More from redakcia
Dunajské vlny s čerešňami: Krásne vyzerá, ešte lepšie chutí!
 Krásne to vyzerá, nie je to časovo náročné, vlastne všetko za nás...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *