Jedzte toto korenie každý deň: Vyhnete sa strate zubov a vzniku žalúdočných vredov!

Je tu niekto, kto nemá v kuchyni čierne korenie? Koniec koncov, každý vie, že takmer všetko chutí lepšie. Väčšina ľudí však nevie, že čierne korenie je v mnohých ohľadoch najlepším priateľom vášho tela.

Takto pôsobí čierne korenie na vaše telo.

Čierne korenie obsahuje látku zvanú piperín. Je to silná zlúčenina, ktorá okrem iného zvyšuje vstrebávanie liekov v tele. Predpokladá sa, že je to preto, že piperín ovplyvňuje najvnútornejšiu vrstvu gastrointestinálneho traktu, čím uľahčuje vstrebávanie lieku. Najlepší zo všetkých? Nepotrebujete konzumovať veľké množstvo piperínu, aby ste získali jeho výhody. Posypte si jedlo každý deň trochou korenia a všetko bude pripravené.

Najlepší spôsob, ako využiť výhody čierneho korenia, je použiť čerstvo pomleté ​​korenie, takže ak ho nemáte, možno budete chcieť zaobstarať mlynček na korenie.

Tu je päť zdravotných výhod, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli, že čierne korenie má.
1. Zmierňuje gastrointestinálne poruchy

Čierne korenie dokáže znížiť množstvo žalúdočnej kyseliny v tele a pôsobí protizápalovo v čreve. Znižuje sa tak okrem iného riziko vzniku žalúdočných vredov.

2. Zlepšuje účinok liekov proti bolesti

Účinok analgetických liekov proti bolesti, ako je Diclofenac (obsiahnutý vo Voltarene), údajne zosilňuje piperín. To by mohlo byť v budúcnosti revolučné – mohlo by to znamenať, že dávky sa môžu znížiť spolu s vedľajšími účinkami.

3. Zabraňuje strate zubov

Piperín v čiernom korení preukázateľne znižuje riziko zápalu tkaniva ďasien a môže zabrániť degradácii čeľustnej kosti a strate zubov.

4. Zvyšuje vstrebávanie živín

Keď budete jesť čierne korenie, prijmete aj piperín, živinu, ktorá je dobrá na trávenie. Okrem toho sa zlepšuje schopnosť vášho žalúdka absorbovať niekoľko minerálov a vitamínov, ako je vitamín B, vitamín C, selén a beta karotén.

5. Pomáha telu absorbovať kurkumu

Kurkuma obsahuje látku kurkumín a je skutočným super korením. Bohužiaľ, telo kurkumín samo o sebe neabsorbuje dobre, ale čierne korenie veľmi pomáha. Preto je dôležité mať na pamäti, že vždy, keď varíte s kurkumou, pridajte trochu korenia!

Zdieľajte tento článok so všetkými svojimi priateľmi, ktorých by podľa vás mohol zaujímať.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*