Karcinogénne, a predsa ním kŕmime deti!

Podľa WHO by sme si konzumáciu spracovaných potravín mali radšej dvakrát rozmyslieť, najmä pokiaľ ide o deti, pretože ich telo môžeme “otráviť” už od útleho veku.

Spracované potraviny, či už vo forme údenín alebo iných výrobkov, sa nachádzajú takmer v každom nákupnom košíku. Priznajme si, že sme ľudia, milujeme tieto potraviny, veľké percento z nás ich konzumuje každý deň a radi ich dávame svojim deťom.

Ich telo sa neustále vyvíja, preto je veľmi dôležité, aby denne dostávali kvalitnú a vhodnú výživu. WHO zdôrazňuje najmä pozadie, ktoré spracované potraviny poskytujú deťom, teda že nie sú pre deti dobré.

Paštétové zmesi používané na konzervovanie a dochucovanie obsahujú dusitany draselné alebo sodné, pričom nitrózoamíny, ktoré produkujú, môžu poškodzovať bunky, zhoršovať funkciu pečene a vo väčšom množstve dokonca viesť k poruchám spánku.

Väčšina týchto spracovaných potravín sa konzumuje na raňajky alebo večeru a niektoré výskumy neuvádzajú, aké množstvo je pre dospelých a deti zdravé. Napriek tomu by sme sa mali snažiť vyberať, čo jeme, a predovšetkým, čím kŕmime svoje deti.

Zdieľajte tieto informácie aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Written By
More from redakcia
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *