Každý ho vyhadzuje do koša, ale je užitočnejšie, ako si myslíte!

 • Jadro avokáda  má viac draslíka ako banán a môže znížiť riziko infarktu až o tretinu. Avokádo patrí medzi najhodnotnejšie prírodné tuky. Je veľmi zdravé a plné nenasýtených mastných kyselín.
 • Avokádo obsahuje veľa dôležitých vitamínov, takže jeho pravidelná konzumácia môže posilniť váš imunitný systém a doplniť vitamíny, ktoré vaše telo potrebuje. Obsahuje vitamíny A, B, C, E a má vysoký obsah draslíka, fosforu, železa, sodíka a vápnika.
 • Táto pochúťka je jedným z najlepších prírodných antioxidantov! Keďže obsahuje 30 % tuku, je to aj super kondicionér na pleť a mali by ste si dať lyžičku na domácu pleťovú kúru.
Účinky:
 1. Má vysoký obsah bielkovín a je tiež bohaté na nenasýtené mastné kyseliny a vitamíny A a B. Obsahuje viac ako 14 000 vitamínov. Je bohaté na minerály, ako je draslík, fosfor, železo, sodík, vápnik a horčík.
 2. Jeho obsah je prospešný pre kardiovaskulárny systém. Stimuluje nervový systém a tvorbu nervových vlákien.
 3. Vďaka obsahu bielkovín ho môžu namiesto mäsa konzumovať aj vegetariáni.
 4. Vysoký obsah vlákniny podporuje trávenie.
 5. Z jeho semien sa vyrába sirup, ktorý sa používa na zmiernenie reumatických bolestí.
 6. Avokádo je najlepším zdrojom luteínu. Najviac luteínu sa nachádza v avokáde.
 7. Vďaka vysokému obsahu oleja je vynikajúcim prípravkom na starostlivosť o suchú pokožku. Pomáha pri preventívnej liečbe ekzémov. V niektorých krajinách si ženy dužinu čerstvých plodov natierajú priamo na pokožku a vlasy ako ochranný prostriedok.
 8. Podľa vedeckých výskumov môže konzumácia avokáda týždenne pomôcť žene vyrovnať hormóny a predísť rakovine krčka maternice.

Dôležité je však vedieť, že skutočným pokladom nie je dužina avokáda, ale samotné jadro, ktoré obsahuje 70 % výživných látok. Je plné antioxidantov, ktoré sa používajú najmä na zníženie zápalu, ale aj na stimuláciu krvného obehu a prevenciu ochorení kĺbov.

Vďaka vláknine obsiahnutej v jadre sa prečistí aj črevný trakt a trávenie bude efektívnejšie. Obsah oleja podporuje tvorbu kolagénu v tele, takže pokožka a vlasy budú vyzerať mladšie a zdravšie.

Aj vďaka obsahu oleja vám avokádové jadrá dodajú energiu a pocit sýtosti, čo je skvelá správa najmä pre diétujúcich. Má dokonca význam v prevencii rakoviny.

Ak chcete využiť jeho priaznivé účinky, musíte ho rozdrviť na prášok. Vo videu si môžete porieť ako to urobiť.

Túto zmes je potrebné vmiešať do kokteilu:

Zloženie:

 • 1 šálka vody
 • 1 hruška
 • 2 hrste čerstvého špenátu
 • polovica dužiny avokáda
 • polovica avokádových semienok v prášku
 • malý kúsok nastrúhaného zázvoru
 • polovica jablka

Rozmixovať a vypiť! Mňam…

Written By
More from redakcia
Táto bylina je hotový zázrak! Podporuje celý proces chudnutia!
Jedna z čitateliek sa rozhodla podeliť o svoj spôsob chudnutia prebytočných kilogramov....
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *