Keď si zasadíte túto rastlinu, odstránite zo svojho domu všetky toxíny!

Určite ste už počuli, že rastliny majú úžasné vlastnosti na čistenie vzduchu a vytváranie dokonalého prostredia. Ak ich necháte doma, prefiltrujú vzduch vo vnútri a vylúčia z neho plesne a toxíny.

Podľa NASA by v každej domácnosti malo byť 15 až 18 nasledujúcich rastlín na ploche 500 metrov štvorcových, pričom aspoň jednu z nich sa odporúča ponechať v spálni.

Pokiaľ ide o zvýšenie hladín kyslíka v domácnosti, mali by ste si ponechať rastlinu Aloe Vera, ktorá je neuveriteľne silnou kyslíkovou bombou. Táto rastlina je rovnako účinná ako deväť biologických čističiek vzduchu v plechovkách!

Uvoľňuje kyslík a zároveň absorbuje oxid uhličitý, oxid uhoľnatý a formaldehyd. Okrem toho je Aloe Vera jednou z najzdravších rastlín na planéte, takže si môžete vychutnať aj jej početné zdravotné výhody.

Navyše, pokiaľ ide o formaldehyd, môžete pestovať aj figu plačúcu, ktorá je tiež skvelá v jeho likvidácii. Nepotrebuje veľa svetla, ľahko sa udržiava, no ak máte malé deti alebo domácich miláčikov, vyhnite sa jej, pretože jej listy sú jedovaté.

Nasledujúce rastliny sú navyše jedny z najúčinnejších čističiek vzduchu, ktoré môžete pestovať vo svojom dome:

Ľalie – Tieto rastliny majú tiež schopnosť zbaviť sa chemických toxínov zo vzduchu, vrátane formaldehydu a trichlóretylénu.

Pavúčia orchidea – Vykonáva syntézu za podmienok minimálneho svetla a efektívne filtruje vzduch na ploche 200 metrov štvorcových. Je úžasná v absorbovaní toxínov zo vzduchu, ako je benzín, formaldehyd, styrén a oxid uhoľnatý.

Estragon je ďalšou prospešnou rastlinou, ktorú máte doma. Na fotosyntézu potrebuje len trochu svetla a v noci uvoľňuje kyslík, takže je skvelý do spálne. Je odolný a nenáročný na pestovanie.

Hoci má povesť jedovatého brečtanu, v skutočnosti eliminuje 60% toxínov zo vzduchu a 58% častíc výkalov už za šesť hodín, takže ide o skutočne prospešnú rastlinu, ktorá poskytuje mnoho výhod, ak sa uchováva v dom alebo byt.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi :).
Written By
More from redakcia
Pomocník, ktorého majte vždy po ruke! Tu sú dôvody prečo…
Okrem toho, že je skvelým korením, je aj vynikajúcim liekom na rôzne...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *