Keď som stláčala tieto body, uľavilo mi od bolesti srdca. Účinky sa dostavia v priebehu niekoľkých sekúnd!

Bolesť srdca rozhodne netreba brať na ľahkú váhu. Môže byť príznakom mnohých závažných ochorení, ktoré takto ohlasujú príchod. Predtým, ako navštívite lekára, však musíte získať úľavu od bolesti, aby bola znesiteľnejšia. Je dobré poznať niekoľko akupresúrnych bodov, ktoré vám môžu pomôcť v priebehu niekoľkých sekúnd.

Body na tele na zmiernenie bolesti srdca

Zapamätajte si umiestnenie nižšie uvedených bodov. Možno ich ľahko nájsť a tiež sa ich dotknúť, aby ste pocítili požadovanú úľavu od bolesti srdca. Toto však nie je liečba. Bolesť srdca môže znamenať vážny problém, ktorý je potrebné okamžite konzultovať s lekárom.

Necht na prstenníku

Jeden z najdôležitejších bodov sa nachádza na nechtovom lôžku na prstenníku, bližšie k základni nechtu. Ak toto miesto správne stlačíte, pocítite miernu bolesť a následne mierne pichnutie. To znamená, že ste našli bod. Stlačte ho na niekoľko sekúnd a uvoľnite, potom ho znova stlačte a uvoľnite. Tento postup zopakujte 5 až 10-krát. Skrátka, kým sa nebudete cítiť lepšie. Bolesť by sa mala okamžite zmierniť a malo by sa vám aj lepšie dýchať. Vaša vízia bude jasnejšia. Všetky tieto účinky sa prejavia v krátkom čase.

Kĺb malíčka ľavej ruky

Ďalším bodom, ktorý je potrebné masírovať pri bolesti srdca, je základňa malíčka ľavej ruky. Krátka masáž by sa mala vykonávať špicatým predmetom, napríklad nechtom iného prsta.

Zdieľajte tento článok aj s ostatnými. Určite to ocenia.
Written By
More from redakcia
Streptokok: príznaky, diagnostika, liečba…
Akútna bolesť hrdla, ťažkosti s prehĺtaním, vysoká horúčka: to sú najzákladnejšie príznaky...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *