Keď zo svojho jedálnička vyškrtla iba jednu vec, odstránila VŠETKY pupienky. Pozrite ČO!

Dievča v príbehu malo vždy čistú pleť. Pred rokom sa jej však na lícach začali objavovať pupienky. Najprv si myslela, že je to chladom a že zmiznú samé. Ale nestalo sa tak.

Išla k dermatológovi

Predpísal jej krém na akné a odporučil jej dôkladné čistenie pleti, čo spočiatku fungovalo, ale nie úplne. Keď sa vrátili, mnohí ľudia jej hovorili, že na vine môže byť stres, hoci sa to zdalo ťažké, keďže žila veľmi pokojným životom.

Pravda o mliečnych výrobkoch.

Videla článok o mliečnych výrobkoch a o tom, že intolerancia laktózy spôsobuje kožné problémy. Pred rokom začala byť závislá od mliečnych výrobkov a každý deň pila veľa mlieka. Mala tiež problémy so sluchom a bolesti hlavy.

To bolo všetko!

Vedela, že sú za to zodpovedné. Okamžite vyradila mliečne výrobky a do týždňa sa jej pleť upokojila. Mliečne výrobky síce nevysadila úplne, ale výrazne ich obmedzila. Jej pokožka je oveľa lepšia. Nechceme tvrdiť, že mliečne výrobky spôsobujú akné u dospelých a strašiť ľudí. Stojí však za to zistiť, či nie sú zodpovedné za akékoľvek kožné problémy, ktoré máte a neviete nájsť príčinu.

Čo hovoria odborníci

“Črevá sa podieľajú na 70 % imunitného systému a pri ich nedostatočnej činnosti sa môžu objaviť mnohé príznaky, ako napríklad akné, vyrážky a dokonca aj problémy v nosovej dutine. Mliečne výrobky sú zvyčajne podozrivé, pretože mnohí ich považujú za ťažko stráviteľné.

Ako stanoviť diagnózu

Intoleranciu laktózy, žiaľ, nie je ľahké rozpoznať a pri podozrení na ňu by ste mali vyhľadať pomoc odborníka na výživu. Pomocou krvného testu môžete zistiť, na ktoré potraviny ste citliví. Úspornejším spôsobom, ako zistiť, čo vás trápi, je vyradiť z jedálnička na tri týždne potraviny, ktoré sú zvyčajne podozrivé, a potom ich pomaly znovu zavádzať a sledovať reakcie pokožky.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*