Kostnatá hrča na palci nohy: 5 prírodných prostriedkov na jej liečbu!

Tieto rastliny pomáhajú znižovať bolesť a opuchy

Ak chcete liečiť tento problém prirodzene, mali by ste používať prostriedky s protizápalovými a analgetickými vlastnosťami. Niektoré liečivé rastliny, ako napríklad kurkuma, nechtík lekársky alebo levanduľa, môžu byť veľmi účinné. Tieto rastliny pomáhajú znižovať bolesť a opuchy.

Čo je to bunion?

Buniony sú hrboly, ktoré sa tvoria v kĺbe na základni palca nohy. Stáva sa to vtedy, keď palec na nohe tlačí na druhý prst, čo spôsobuje, že kĺb palca na nohe vyčnieva. Medzi faktory, ktoré ovplyvňujú jeho výskyt, patrí tvar vašich nôh a používanie nevhodnej obuvi.

Existujú vložky, stielky, dlahy a korektory, ktoré pomáhajú postupne meniť polohu prstov. Môžete tiež vykonávať rehabilitačné cvičenia, ktoré môžu byť úspešné z dlhodobého hľadiska. Ľudia s extrémnymi príznakmi však môžu pristúpiť k operácii.

Čo môže pomôcť:

Nechtík lekársky

Na začiatok možno proti týmto hrčkám použiť nechtík lekársky. Tento krásny oranžový kvet je základom mnohých pleťových vôd na rany, zápaly, rezné rany, uhryznutia atď. Keď si na postihnuté miesto nanesiete nechtík lekársky, zmiernite zápal, podporíte dobrý krvný obeh a predídete vzniku puklín.

Môžete použiť bežné pleťové vody na báze nechtíka lekárskeho (s účinnými alebo homeopatickými zložkami). Na druhej strane, šťavu môžete získať aj z jeho kvetu, pretože budete potrebovať len trochu. Nakoniec môžete použiť esenciálny olej z neho.

Používajte harmanček

Harmanček je liečivá rastlina známa svojimi protizápalovými a upokojujúcimi vlastnosťami. Keď tento kvet aplikujete na postihnuté miesto, znížite začervenanie a zabránite zhoršeniu problému. Ďalšou dôležitou vecou je, že väčšina ľudí už má tento liek doma, pretože je to veľmi bežný nálev na trávenie.

Odporúča sa pripraviť si kúpeľ nôh s koncentrovaným harmančekovým čajom a namáčať nohy 20 až 30 minút. Môžete to robiť každý večer pred spaním. Okrem toho môžete jeho účinok zlepšiť tým, že po kúpeli nôh budete postihnuté miesto masírovať harmančekovým esenciálnym olejom.

Používajte kurkumu

Kurkuma je superpotravina, ktorá vyniká mnohými liečivými vlastnosťami. Na začiatok je to vynikajúci protizápalový a analgetický prostriedok na liečbu bolesti. Má tiež antioxidačné a hojivé vlastnosti, vďaka čomu sa výborne hodí na liečbu mnohých ochorení.

Môžete ju aplikovať lokálne a konzumovať:

Lokálne: Prášok kurkumy si naneste priamo na postihnuté miesto (s trochou vody, aloe vera alebo oleja) ako liečivú pleťovú zmes. Kombinácia kurkumínu so zdravými tukmi olivového oleja a piperínom z korenia znásobuje jeho liečivé účinky.

Používajte levanduľu

Levanduľa je jedným z najbežnejších prírodných prostriedkov a vďaka mnohým vlastnostiam dokáže zmierniť mnohé poruchy. Vďaka svojim protizápalovým a upokojujúcim vlastnostiam je veľmi účinným spôsobom boja proti problémom s chodidlami a prevencie ich zhoršovania.

Odporúča sa použiť levanduľový esenciálny olej priamo na miesto. Môžete ho tiež zmiešať s olivovým, mandľovým alebo kokosovým olejom, aby ste ho zriedili a urobiť si príjemnú masáž nôh. Okrem toho táto masáž príjemne upokojí celé vaše telo a jej lahodná vôňa vás upokojí. Preto je tiež prostriedkom na prevenciu nespavosti.

Použite zemolez

Je liečivá rastlina, ktorá stimuluje krvný obeh, zmierňuje bolesť a zmierňuje zápaly. Vďaka obsahu kumarínu, flavonoidov a vitamínu C je táto rastlina skvelým prostriedkom na prirodzenú prevenciu a boj proti bunionom. Pomáha aj pri reumatických ochoreniach, ako je artritída a osteoartróza.

Pripravte si nálev zo zemolezu (Lonicera) a namočte si do neho nohy aspoň na 15 minút. Mali by ste to opakovať každý deň, kým nezaznamenáte zlepšenie. Potom to môžete opakovať 3-krát týždenne. Je to veľmi účinný liek, len musíte byť trpezliví.

Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho aj s ostatnými na Facebooku.

Written By
More from redakcia
9 “nevinných” každodenných návykov, ktoré nám uberajú roky života!
Priemerná dĺžka života, koľko rokov sa v priemere dožívame, je praktickým a...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *