Krásne biele zuby bez toho, aby ste míňali veľa peňazí!

Procedúry na bielenie zubov sú dosť drahé a treba ich opakovať stále znova. Zabúdame však na to, že naše domácnosti sú plné produktov, ktoré nám môžu dopomôcť k hollywoodskemu úsmevu.

Sme presvedčení, že bežné tovary dokážu pri správnom použití robiť zázraky. A preto sme pripravení sa s vami podeliť o niekoľko trikov na bielenie zubov, ktoré dokážete ľahko opakovať doma.

1. Zázvor a soľ

Čo potrebujete: zázvor, soľ a citrón

Spôsob použitia: Nastrúhajte kúsok zázvoru. Môžete tak spraviť aj na strúhadle. Vezmite ¼ čajovej lyžičky soli a pridajte ju k zázvoru.

Odkrojte plátok citróna, šťavu vyžmýkajte do zmesi a znova dobre premiešajte. Nanášajte zubnou kefkou.

2. Kaolínová hlina

Čo potrebujete: kaolínovú hlinu

Spôsob použitia: Kaolínovú hlinu stačí naniesť na zuby a dobre ich vyčistiť zubnou kefkou. Veľmi netlačte, robte to jemne. Ústa potom vypláchnite čistou vodou.

3. Epsomská soľ

Čo potrebujete: epsomskú soľ, vodu

Spôsob použitia: Zmiešajte rovnaké diely soli a vody. Soľ miešajte dovtedy, kým sa úplne nerozpustí. Zmes nanášajte na zuby zubnou kefkou. Môžete ňou aj kloktať a potom si vypláchnuť ústa čistou vodou.

4. Listy azadirachty

Čo potrebujete: listy azadirachty indickej, vodu

Spôsob použitia: V hrnci s vodou priveďte k varu listy azadirachty. Vyžmýkajte ich, aby zostala len čistá tekutina. Výsledný roztok nechajte vychladnúť a potom ním kloktajte.

5. Listy mäty a kokosový olej

Čo potrebujete: listy mäty, kokosový olej

Spôsob použitia:. Listy popučte a pridajte ich do kokosového oleja. Zmes dobre premiešajte a naneste na zuby zubnou kefkou. Nepoužívajte veľa mäty, 3 – 5 lístkov je viac než dosť.

6. Peroxid vodíka a jedlá sóda

Čo potrebujete: 3% peroxid vodíka, jedlú sódu (sódu bikarbónu)

Spôsob použitia: Zmiešajte jedlú sódu s peroxidom vodíka v pomere 1:2. Miešajte, dokým sa nevytvorí pasta. Touto zmesou si jemne vyčistite zuby a potom vypláchnite ústa veľkým množstvom vody.

7. Kakaový prášok

Čo potrebujete: kakaový prášok a vodu, alebo kokosový olej.

Spôsob použitia: Kakaový prášok zmiešajte s kokosovým olejom alebo s vodou. Miešaním z nich vytvorte pastu. Touto zmesou si obvyklým spôsobom vyčistite zuby.

8. Ocot a jedlá sóda

Čo potrebujete: jedlú sódu (sódu bikarbónu), ocot z jablčného muštu

Spôsob použitia: Zmiešajte 1 čajovú lyžičku octu z jablčného muštu s 1 čajovou lyžičkou jedlej sódy. Výslednou pastou si jemne vyčistite zuby a vodou si poriadne vypláchnite ústa.

Záver

Majte, prosím, na pamäti, že všetky uvedené kozmetické postupy by sa mali používať obozretne. Používajte ich 2 – 3-krát do týždňa po dobu niekoľkých týždňov a potom si spravte prestávku.

Ak začnete pociťovať bolesť, alebo sa zvýši citlivosť vašich zubov, s procedúrou okamžite prestaňte.

Written By
More from redakcia
Odkedy to jem, nikdy som nebola chorá!
Po dlhej letnej vlne horúčav je každá zmena teploty veľmi nepríjemná. Sme...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *