Krásne prirodzené nechty nemusia byť len snom. Tu sú metódy, ktoré vám pomôžu!

Lámajú sa vám nechty, sú krehké, štiepivé, a aj tá najlepšia manikúra dopadne tragicky? Existujú metódy, ktoré vám pomôžu k zdravým a krásnym nechtom. Náročná manuálna práca, časté umývanie riadu alebo upratovanie, zlá strava, stres, nadmerné podstupovanie kozmetických procedúr a nevhodná starostlivosť – to sú najčastejšie dôvody, prečo sú nechty oslabené.

Stres pôsobí aj na nechty

Nedostatok zinku, vápnika a vitamínov A a E vedie k štiepeniu nechtov. Podieľa sa na ňom aj chronický stres a niektoré choroby, napríklad psoriáza, mykóza alebo ochorenie pečene či pankreasu. Nechty môžete posilniť prírodnými olejmi. Veľmi vhodný je ricínový alebo olivový olej, ktorý zmiešate s mletou sušenou prasličkou. Obsahuje totiž potrebné vitamíny a množstvo mastných kyselín.

Nechtové lôžko pravidelne vyživujte olivovým olejom s prelisovaným cesnakom. Má fungicídne účinky a obsahuje veľa síry. Raz týždenne svojim nechtom doprajte ozdravný kúpeľ v mierne zahriatom olivovom oleji. Pridajte do neho pár kvapiek citrónovej trávy a na pár minút do neho ruky ponorte. Podobne poslúži aj kúpeľ v teplej vode s dvoma lyžicami ľanových semienok alebo kúpeľ v jednom dieli vody a jednom dieli jablčného octu.

Správna strava je základ

Nezanedbávajte správnu stravu. Poskytnite svojmu telu všetky minerály a vitamíny potrebné na stavbu nechtov, vlasov i pokožky. Okrem vyššie spomínaných sú to aj vitamíny skupiny B a nenasýtené mastné kyseliny. Väčšinu potrebných látok nájdete v kvalitnom mäse, vajciach, mliečnych výrobkoch, tučných morských rybách, celozrnných produktoch, rastlinných olejoch a tiež v zelenine a ovocí.

Pri umývaní riadu a pri upratovaní, prípadne pri práci s chemikáliami, si berte ochranné rukavice. Pokiaľ sa vám ani napriek tomu nedarí zbaviť sa lámavých nechtov, nechajte si skontrolovať svoj zdravotný stav. Častou príčinou slabých nechtov totiž býva znížená funkcia štítnej žľazy alebo anémia. Obe choroby prispievajú k nedostatočnej výžive nechtov.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*