Mamin domáci liek na zápal pľúc: Vždy zaberie!

Pneumónia sa vyskytuje pomerne často. Má ale v podstate vysokú úmrtnosť. Najčastejšie sa vyskytuje u ľudí s oslabeným imunitným systémom, u starších osôb a chronicky chorých.

Až tridsať percent všetkých prípadov je spôsobených baktériami a bohužiaľ úmrtnosť je tu až dvakrát vyššia. Máme však pre Vás účinný domáci liek na zápal pľúc, ktorý vždy zaberie.

Liek na zápal pľúc:
  • Sitko na čaj
  • Klinček ½ lyžičky
  • Kurkuma ½ lyžičky
  • Tymián ½ lyžičky
  • Med dve čajové lyžičky
  • Citrón ½
  1. Príprava je veľmi jednoduchá a nevyžaduje žiadne kuchárske nadanie. Stačí, keď uvaríte tri deci vody a nalejete ju do hrnčeka.
  2. Do sitka umiestnite vyššie uvedené suroviny a nechajte ich tri minúty lúhovať. Potom mierne vychlaďte, sceďte. Akonáhle bude čaj mierne vychladený, pridajte med a šťavu z polovice citróna.

Pite po dúškoch. Čaj si doprajte dvakrát denne. Počas 1-2 dní začnú príznaky pneumónie odznievať. Ak tomu tak nebude, zahájili ste liečbu neskoro a okamžite navštívte svojho lekára, ktorý nasadí antibiotickú liečbu.

Príznaky zápalu pľúc

Prejavy súvisiace so zápalom pľúc sa u každej osoby môžu líšiť. Záleží aj na pôvode ochorenia – bakteriálne alebo vírusové.

Existujú však spoločné príznaky a tými sú: kašeľ, zvýšená teplota až horúčka, bolesť na hrudi a problémy s dýchaním, niekedy aj dýchavičnosť.

Pri vírusovom zápale pľúc je kašeľ suchý, dráždivý a často ho sprevádza bolesť na pľúcach.

Pri bakteriálnom zápale pľúc sa neskôr kašeľ zmení na produktívny s hlienom. Niekedy sa môže stať, že je hlien hnisavý alebo s prímesou krvi. Teplota pri bakteriálnej infekcii môže chýbať.

U vírusového pôvodu sa tiež môžu objaviť príznaky podobné chrípke. Napríklad bolesti kĺbov a svalov, celková schvátenosť, nevoľnosť alebo zvracanie.

Radi by sme upozornili, že keby vám vyššie spomínaný liek nezabral do dvoch dní, je lepšie sa obrátiť na svojho praktického lekára, ktorý začne antibiotickú liečbu.

Zdieľajte tento článok aj s ostatnými! Nikdy neviete, komu môže pomôcť…
Written By
More from redakcia
Najlepšie karamelové cukríky na svete! Potrebujete len 3 ingrediencie…
Ingrediencie: 250 gramov cukru 60 gramov masla 150 ml smotany /tuhej smotany...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *