Máte citlivé nechty, ktoré sa ľahko lámu a v noci sa vám zle spí? Pozrite sa, v čom je problém a AKO ho riešiť!

Nadobličky sú pre našu pohodu nevyhnutné. Máme ich dve a zohrávajú dôležitú úlohu pri produkcii hormónov. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia nemajú symetrický tvar. Pravá nadoblička má trojuholníkový tvar, zatiaľ čo ľavá má tvar polmesiaca.

Obe sa nachádzajú nad obličkami, t. j. v strede pása. Ako už bolo spomenuté, nadobličky zohrávajú dôležitú úlohu pri produkcii hormónov, ako sú adrenalín a steroidy. Tieto hormóny posilňujú imunitný systém, regulujú krvný tlak, zlepšujú rýchlosť metabolizmu a pomáhajú telu lepšie zvládať stres.

Akýkoľvek problém s nadobličkami môže viesť k zdravotným problémom, najmä pokiaľ ide o spánok a zdravie nechtov a vlasov. Dobrou správou je, že výberom správnych potravín a zaradením týchto prospešných zložiek do stravy môžete stimulovať funkciu nadobličiek.

Jedným zo spôsobov je nasledujúci recept!

Zloženie:

  • Sušené petržlenové listy
  • brazílske orechy
  • Mletý zázvor
  • Sušené hrozno
  • Organický med

Návod na použitie:

Sušenú petržlenovú vňať a orechy vložte do mixéra, pridajte zázvor, hrozienka a med. Mixujte do hladka.

Použitie:

Dve polievkové lyžice zmesi konzumujte nalačno, najlepšie dvakrát týždenne. O niekoľko týždňov sa funkcia vašich nadobličiek výrazne zlepší. Zlepší sa kvalita vášho spánku, vaše vlasy získajú prirodzený lesk a prestanú sa vám lámať nechty.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj s ostatnými :). Ďakujeme

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*