Máte huby na nohách? Pozrite sa, AKO ich odstrániť!

Huby na nechtoch na nohách sú pre tých, ktorí ich nemajú, dosť desivým pohľadom. Pre tých, ktorí ich majú, je to zase niečo dosť trápne. S príchodom leta je však dôležité sa s ňou vysporiadať, aby ste svoje nohy nemuseli skrývať.

Tu je niekoľko nápadov, ktoré môžete vyskúšať doma v prípade, že sa chcete vyhnúť lekárovi.

  • 1. Jedlá sóda

Alkalické vlastnosti sódy pôsobia proti kyslým vlastnostiam z plesne a hoci s ňou nedokáže bojovať, určite ju dokáže zadržať. Nechajte si nohy namočiť do vody so 4-5 polievkovými lyžicami jedlej sódy a šálkou octu.

  • 2. Jablčný ocot

Jablčný ocot nás nikdy neprestane udivovať svojím skrytým využitím. Namáčanie nôh v roztoku obsahujúcom jablčný ocot dokáže zázraky. Taktiež ho môžete zmiešať s ryžovou múkou a vytvoriť pastu, ktorá bude rovnako užitočná.

  • 3. Roztok Listerine

Ústna voda Listerine má na nohy podobné vlastnosti ako v ústach – ničí baktérie a osviežuje stav. Každodenné namáčanie do ústnej vody alebo roztoku 1:1 s bielym octom vám pomôže dosiahnuť želaný výsledok.

  • 4. Ešte viac prírodných alternatív

Skvelú prácu urobí zmes cesnaku, oleja a octu na danú oblasť. Zmes naneste a udržujte ju pevnú pomocou obväzu. Ďalšou možnosťou je citrónová šťava.

Rovnako ako pri cesnaku ju naneste na problematickú oblasť a nechajte chvíľu pôsobiť. Spolu s olivovým olejom pomôže pokožku aj zjemniť.

Written By
More from redakcia
Čokoládový koláč bez pečenia! Fantasticky chutný a rýchly na prípravu!
Rýchlo pripravený koláč. Poriadne čokoládový a vyzerá skvele! Ingrediencie: 60 dkg sušienok...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *