Máte lipómy? Týmto naturálnym spôsobom zastavíte ich tvorbu!

Lipómy sú vlastne nezhubné nádory, ktoré sa tvoria pod kožou z tukového tkaniva. Môžu sa objaviť na rôznych častiach tela, často v oblasti očných viečok, na chrbte, zadku, stehnách a v podpazuší.

Niektorí lekári sa domnievajú, že lipomy sa tvoria na miestach, kde došlo k poraneniu tkaniva, napríklad tam, kde sa vám po údere vytvorila veľká modrina.

Často sa vyskytujú aj dedičné predispozície.

Lipómy rastú veľmi pomaly a často si ich všimneme až po mnohých rokoch. Ak sa vám vytvoria takéto tukové hrudky, mali by ste najprv navštíviť svojho lekára. Benígny lipom je elastický a mäkký a zvyčajne ie je bolestivý.

Napriek tomu by mal každú ďalšiu hrčku skontrolovať lekár. Dajú sa pomerne ľahko odstrániť chirurgicky. V tomto článku vám však predstavíme niekoľko babských rád, ako bojovať proti lipomom doma.

Babičkine tipy na boj proti lipom

Tieto tipy môžete vyskúšať postupne a zistiť, ktorý z nich vám skutočne pomohol.

Obklady z bravčovej masti

Z jednej čajovej lyžičky bravčovej masti a jednej čajovej lyžičky strúhaného cesnaku pripravte masť. Naneste ho na gázu a priložte na lipom ako obklad.

Gaštanová masť

V mlynčeku na mäso zomeľte 5 gaštanov, niekoľko listov aloe vera a pridajte lyžicu medu. Masť pravidelne nanášajte na lipomus.

Škorica užívaná vnútorne

Ak máte lipom na mieste, kde sa nedá aplikovať obklad alebo masť, skúste vnútornú liečbu. Denne zjedzte čajovú lyžičku mletej škorice. Samotná škorica sa ťažko prehĺta, preto ju pridajte napríklad do ovocnej šťavy. Nevarte!

Kurkuma

Odporúčajú sa aj iné bylinky a koreniny, ako napríklad kurkuma alebo šalvia. Kurkumu môžete užívať vnútorne alebo si z nej vyrobiť masť – urobte pastu z kurkumy a ľanového octu, naneste ju na lipom, prekryte gázou a nechajte pôsobiť cez noc.

Pravidelne opakujte. Ak niektorý z týchto prostriedkov zaberie, lipom sa pod kožou rozpustí a zanechá ranu, ktorá sa čoskoro zahojí.

Hľadajte príčinu vzniku lipomov

Nadmerná tvorba lipomov často poukazuje na vážnejší problém vo vnútri tela. Nadmernou tvorbou lipomov trpia najčastejšie obézni ľudia a ľudia s oslabenou imunitou.

Na svoj zdravotný stav by ste sa mali pozerať komplexne – najdôležitejšia je zdravá strava, pitný režim a dostatok pohybu. Vyhýbajte sa umelým sladidlám, umelo ochuteným potravinám a polotovarom.

Zdieľajte tento článok na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*