Máte problémy so štítnou žľazou? To je to, čo stojí za vašou chorobou, skutočná príčina, o ktorej neviete!

Ak trpíte problémami so štítnou žľazou, bude pre vás prínosom nasledujúci článok, ktorý sa zaoberá súvisiacimi psycho-duchovnými otázkami. Ide o to, aby sme počúvali signály nášho tela a duše a našli psychologické príčiny, ktoré môžu spustiť poruchy funkcie štítnej žľazy.

Psychické, duchovné príčiny

Podľa známej metafyzickej lektorky a učiteľky Louise L. Hayovej existujú zvyčajne dve psychologické príčiny problémov so štítnou žľazou: nenaplnené emócie a/alebo poníženie.

“Nikdy nemám čas robiť to, čo naozaj chcem. Kedy príde môj čas?” Aj tieto otázky a vety sa objavujú u ľudí, ktorých štítna žľaza nefunguje správne.

Podľa Louise L. Hay je to preto, že nie sme schopní jasne a otvorene hovoriť sami so sebou, formulovať, čo chceme. To je dôvod, prečo štítna žľaza ochorela.

Richard Gerber, ktorý napísal knihu o vibračnej medicíne, hovorí, že problémy so štítnou žľazou môže spôsobiť aj energetická blokáda v krčnej čakre. Je to spôsobené najmä tým, že nebojujeme za to, čo je pre nás správne.

Musíme umožniť, aby tento energetický tok presadil naše emócie, túžby, sny, presvedčenia, hodnoty. Podľa Caroline Myssovej, autorky knihy Anatómia ducha: Sedem stupňov sily a uzdravenia, je piatou čakrou hrdlová čakra, ktorá je čakrou naplnenia vôle, osobnej slobody a sebarealizácie.

A ak ich nepotvrdíme, ak nevyjadríme svoje emócie, ľahko sa môžu objaviť problémy so štítnou žľazou.

Hashimotova tyreoiditída je autoimunitné ochorenie, keď sa protilátky tela zameriavajú na štítnu žľazu a útočia na ňu, čo nám signalizuje, aby sme počúvali svoje vnútorné túžby, potreby, inštinkty, aby sme sa vyjadrili.

Iyanla Vanzant hovorí, že “Hashimotova tyreoiditída vzniká vtedy, keď prestávame komunikovať sami so sebou, keď si nerozumieme a neprijímame sa.

Dôsledkom je ochorenie štítnej žľazy, duševná frustrácia, fyzické napätie. Musíme nájsť svoju identitu, aby sme sa ochránili pred manipuláciou druhých.”

Štítnej žľaze škodí aj hanba a pocit, že “nie som dosť dobrý”, “nezaslúžim si to”. Je zaujímavé, že problémy so štítnou žľazou najviac postihujú ženy a to nie je náhoda.

V priebehu storočí boli ženy označované za “slabšie pohlavie”, boli zahanbované, zastrašované, vystavované násiliu a v mnohých vzťahoch boli ženy umlčované, nesmeli sa vyjadriť.

Situácia dnes nie je oveľa lepšia, stačí si spomenúť, že vo väčšine krajín dostáva žena za rovnakú prácu nižší plat ako muž. Preto je pre ženy najdôležitejšie vyjadriť svoj názor, dať priestor svojmu vnútornému hlasu.

Väčšina pacientok so štítnou žľazou je veľmi intuitívna, ale nevyjadruje sa, nevyjadruje svoj názor, pretože sa snaží zostať pokojná, byť v dobrom vzťahu s ostatnými,” hovoria Louise L. Hay a Mona Lisa Schulz.

Hypertyreóza vzniká preto, lebo potláčame svoj vnútorný hlas. Jednoducho ho nepustíme von, a to aj v prípadoch, keď by sme svoju bolesť najradšej vykričali do sveta. Porucha však môže byť spôsobená aj sebaobviňovaním, obviňovaním seba samého.

Ak chcete zmierniť obavy, opakujte si nasledujúcu vetu od Louise L. Hayovej: “Prekonám svoje staré krivdy a dám si voľný priebeh, aby som sa mohol vyjadriť.”

Treba tiež poznamenať, že podľa odborníkov majú ľudia, ktorí trpia hypertyreózou, tendenciu utekať pred problémami, vyhýbajú sa konfliktom s inými ľuďmi, a preto sú najčastejšie sklamaní sami zo seba. Sú stále zaneprázdnení, stále pracujú, stále niečo robia.

A ak činnosť štítnej žľazy začne klesať, nazýva sa to nedostatočná činnosť, tak sa človek takmer nikam neponáhľa, okázalo spomaľuje, na všetko má čas.

Takže hlavné je vždy vedieť, čo chcete, dať hlas svojim emóciám a túžbam, aby nič nestálo v ceste energii krčnej čakry a štítna žľaza mohla bez problémov fungovať.

Written By
More from redakcia
7 možných príčin a 5 účinných spôsobov liečby, ktoré zatočia s bolesťou a suchými očami!
Je to jeden z najnepríjemnejších pocitov. Nemôžete si ho poškriabať, pretože je...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *