Máte radi pivo? Tu je 10 dôvodov, prečo by ste ho mali piť!

Pivo poznáme všetci. Je to alkoholický nápoj, ktorý zvyčajne pijeme k určitým jedlám. Platí to najmä pre ľudí v Európe. Pivo obsahuje viac bielkovín a vitamínov skupiny B ako víno. Množstvo antioxidantov je porovnateľné s vínom. Chmeľ, jedna z hlavných zložiek piva, je mimoriadne bohatým zdrojom flavonoidov, ktoré sú veľmi silnými antioxidantmi. Je tiež dobré vedieť, že pivo je mimoriadne dobrým zdrojom minerálov, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu vo viacerých metabolických procesoch.

Ak sa pivo pije v primeranom množstve, nepochybne prispieva k posilneniu zdravia viacerými spôsobmi.

1) Chráni obličky

Pivo môže udržať vaše obličky zdravé. Nedávna štúdia ukázala, že pivo má skutočne priaznivé účinky na obličky. Jedna fľaša piva (alebo jedno čapované pivo) znižuje riziko vzniku obličkových kameňov až o 40%!

2) Znižuje hladinu cholesterolu

Pivo môže tiež znížiť hladinu cholesterolu v krvi. Potrebujete vedieť nasledujúce informácie: Rozpustná vláknina obsiahnutá v pive výrazne znižuje hladinu LDL cholesterolu, zlého cholesterolu.

3) Poskytuje vitamíny skupiny B

Pivo zvyšuje hladinu vitamínov skupiny B v tele. Podľa odborníkov tento nápoj obsahuje niekoľko dôležitých vitamínov skupiny B, ako sú B1, B2, B6 a B12. Výskum tiež ukázal, že konzumenti piva majú až o 30 % vyššiu hladinu vitamínu B6 ako ľudia, ktorí pivo nepijú. V porovnaní s konzumentmi vína je táto úroveň až dvojnásobná! Nezabúdajte tiež (najmä vegetariáni), že pivo je výdatným zdrojom nenahraditeľného vitamínu B12.

4) Posilňuje kosti, zabraňuje osteoporóze

Pivo pre silné kosti! Áno, štúdie potvrdzujú, že zvýšený obsah kremíka v pive účinne prispieva k lepšej hustote kostí, a tým predchádza osteoporóze.

5) Odstraňuje nespavosť

Pivo výborne pôsobí proti nespavosti. Za tento účinok vďačí látkam lakto-flavínu a kyseline nikotínovej, ktoré sú v pive hojne zastúpené a môžu podporovať zdravý spánok.

6) Znižuje riziko infarktu

Je dokázané, že pivo znižuje riziko srdcového infarktu. Podľa odborníkov je riziko infarktu u pijanov piva o 40 % až 60 % nižšie ako u ľudí, ktorí pivo nepijú.

7) Znižuje riziko vzniku krvných zrazenín

Pivo je tiež skvelým prostriedkom na prevenciu nebezpečných krvných zrazenín. Odborníci tvrdia, že pivo obsahuje účinné látky, ktoré zabraňujú tvorbe krvných zrazenín. Tie totiž môžu viesť k trombózam, ktoré spôsobujú mŕtvicu alebo iné závažné zdravotné komplikácie.

8) Zlepšuje pamäť

Odborníci poukazujú na to, že pivo má potenciál zvýšiť kapacitu pamäte. Nedávna štúdia ukázala, že pijáci piva majú oveľa nižšie riziko Alzheimerovej choroby a demencie ako tí, ktorí pivo nikdy nepijú.

9) Znižuje stres

Tento nápoj vám zaručene pomôže v boji proti stresu. Skupina výskumníkov z Montrealskej univerzity zistila, že už 2 poháre piva denne (2 x 2,5 dcl) môžu znížiť stres a pocit úzkosti v práci. Samozrejme, musíte ho piť po pracovnom čase, nie pred ním alebo počas neho.

10) Zlepšuje kvalitu pokožky

Poslednou, ale nemenej dôležitou výhodou pitia piva je jeho vplyv na pleť, ktorá vďaka nemu vyzerá mladšie a krajšie. Odborníci potvrdzujú, že niektoré vitamíny obsiahnuté v pive môžu regenerovať pokožku a majú vplyv aj na jej pigmentáciu. S pivom je vaša pokožka hladšia a jemnejšia.

Našťastie bude čoskoro víkend, takže viete, čo máte robiť. Ale len jedno, maximálne dve! 😊👌

 

Written By
More from redakcia
Zaobstarajte si tento zázrak: Budete prekvapení, aký vplyv to bude mať na váš organizmus!
V poslednej dobe na nich narazíte prakticky na každom rohu. Sú v...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *