Máte silné kŕče? Použite tento esenciálny olej a vaša bolesť zmizne! Pôsobí takmer okamžite!

Najčastejšie sa vyskytujú kŕče vo svaloch končatín, ktoré sa zvyčajne objavia po nadmernej fyzickej námahe a menštruačné kŕče.

Esenciálne oleje sa v týchto prípadoch môžu používať veľmi účinne, pretože poskytujú prirodzenú úľavu bez vedľajších účinkov. Mätový olej je výbornou voľbou na uvoľnenie brušných kŕčov a iných svalových spazmov.

Prečo práve mätový olej?

Vďaka svojim protizápalovým, protikŕčovým a analgetickým vlastnostiam môže mätový olej zmierniť bolesť spojenú so svalovými kŕčmi. Pri lokálnej aplikácii môže otupiť pocit bolesti a pomôcť svalom uvoľniť sa, čím sa zmiernia kŕče a napätie.

Mäta obsahuje účinnú rastlinnú zložku mentol, ktorá má anestetický účinok a pôsobí chladivo. Je to prirodzený spôsob zmiernenia bolesti svalov.

Ako ho správne používať?

Najlepšie je používať ho zriedený lokálne, pretože pôsobí takmer okamžite. Hoci je účinnejší v koncentrovanejšej forme, ak sa chcete vyhnúť pálivému a dráždivému účinku, najlepšie je zmiešať ho s nosným olejom, ako je jojobový alebo mandľový olej.

Zmiešajte 2 kvapky mätového oleja s 10 kvapkami jojobového oleja. Krúživými pohybmi vmasírujte do pokožky a nechajte pôsobiť.

Ak sa Vám tento článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Je dobré o tom vedieť včas. Šance na uzdravenie sú väčšie! Toto môžu byť skoré príznaky rakoviny hrubého čreva…
V prípade rakoviny hrubého čreva je tiež veľmi dôležité vyhľadať lekára už...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *