Máte ťažkosti s kĺbmi, bledú pokožku, vypadávajú vám vlasy a ste neustále unavení? Toto môže byť váš problém!

V meniacom sa a staršom veku stavy nedostatku soli spôsobujú veľmi charakteristické symptómy. Ak spoznáme, že naše telo sa dostalo do stavu nedostatku soli, môžeme sa ľahko a rýchlo vyliečiť.

Príznaky nedostatku soli: osteoporóza, zubný kaz, hormonálne poruchy, stres, kĺbové ťažkosti, vypadávanie vlasov, zvýšená plešatosť a lupiny. Tiež kŕčové žily, časté zápaly, kožné problémy a tráviace problémy.

Rovnako ako svalové kŕče, zvýšené potenie, prebytočná žalúdočná kyselina a únava, časté močenie, v ťažších prípadoch aj dehydratácia, ako aj zhoršenie pamäti a strata vedomia.

Príznaky nedostatku soli sú viditeľné aj na tvári, môže zošedivieť alebo zblednúť, objavujú sa kŕčové žily a pečeňové škvrny, zvyšuje sa mastnota pokožky tváre a náhle sa objavujú vrásky.

Naša krv obsahuje 9 gramov soli na liter a sodík, ktorý obsahuje, je pre naše telo životne dôležitým minerálom. Naše telo potrebuje 2 gramy chloridu sodného denne. Jeho hlavnou úlohou je dodávať bunkám živiny. Ak nepríjmeme dostatok soli, rovnováha nášho tela je narušená.

Musíme si však dávať veľký pozor aj na to, aby sme pri suplementácii nedostali do tela príliš veľa soli naraz, pretože aj tá na nás pôsobí škodlivo!

Príliš veľa soli môže spôsobiť vysoký krvný tlak alebo zvýšiť riziko kardiovaskulárnych ochorení. Ak máte podozrenie na nedostatok soli, určite sa opýtajte svojho lekára a požiadajte ho o radu!

Podeľte sa o tento informatívny článok aj so svojimi známymi. Možno aj oni majú tento problém, ktorý sa dá ľahko vyriešiť!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*