Matka, keď nemala čas venovať sa svojmu dieťaťu, strčila mu do rúk mobilný telefón. A to spravila najväčšiu chybu v živote…

Elektronické zariadenia sa preukázali ako nebezpečné pre ľudské zdravie a sú zvlášť škodlivé pre deti. Kanadská pediatrická spoločnosť a Americká akadémia pediatrie vypracovali štúdiu, v ktorej skúmali škody spôsobené elektronikou u detí mladších ako 12 rokov. Tu je zoznam najbežnejších dôsledkov zneužívania technológie deťmi.

1.Vývoj 

Mozog dieťaťa mladšieho ako 12 rokov sa neustále rozvíja. Z tohto dôvodu sú zvedaví a kladú príliš veľa otázok. Ak im neponúkate toľko potrebnej pozornosti a necháte ich so svojimi telefónmi, iPadmi, televíziou a internetom, deti sú vystavené riziku vzniku určitých poškodení mozgu a majú problémy s pozornosťou, poruchami učenia, kognitívnymi meškaniami a samoreguláciou.

2.Vyvojové dôsledky

Elektronika a technológia robí deti lenivými a majú následky na ich pohyb a vývoj. Z tohto dôvodu majú mnohí dospelí neskôr problémy s gramotnosťou a akademickým úspechom.

3.Obezita

Technológia je prvým dôvodom obezity. K tomu dochádza v dôsledku dlhého sedenia  bez fyzickej aktivity. Táto nečinnosť a strávenie dňa pred počítačom, televíziou alebo telefonicky sú hlavným dôvodom vzniku cukrovky a väčším rizikom srdcového infarktu. Podľa údajov z kanadských a amerických inštitútov približne 30% detí vo veku do 12 rokov je obéznych.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*