Matka, keď nemala čas venovať sa svojmu dieťaťu, strčila mu do rúk mobilný telefón. A to spravila najväčšiu chybu v živote…

4. Spánková deprivácia

Spánková deprivácia ovplyvňuje celý organizmus a zdravie. K tomu dôjde v dôsledku používania telefónu alebo počítača v spálni. Elektronika zaujme celú pozornosť dieťaťa a idú neskoro do postele a zobudia sa unavení.

5.Mentálna porucha

Zveličená technológia je dôvodom problémového správania, psychózy, bipolárnej poruchy, nedostatku pozornosti, úzkosti a depresie detí.

6. Agresivita

Násilný a sexuálny obsah hier, ktoré deti hrajú, alebo videá, ktoré sledujú, sú hlavným dôvodom agresivity. Je známe, že deti napodobňujú správanie svojich modelov a myslí si, že to je správna vec.

7.Demencia

Technológia upúta pozornosť dieťaťa, ktoré útočí na jeho mozog a neskôr spôsobuje nedostatok pozornosti alebo problémy s koncentráciou a pamäťou. To všetko zasahuje do neskoršieho života, čo spôsobuje vážne duševné choroby alebo narušenie schopnosti učiť sa.

8.Technologická závislosť

Technologická závislosť môže spôsobiť, že deti sa oddelia od skutočného života a ich rodiny a stanú sa vzdialené a zatvorené vo svojom vlastnom svete.

9.Radiácia

Všetky elektronické zariadenia emitujú žiarenie a sú klasifikované ako možný dôvod rakoviny. Dr. Anthony Miller z Fakulty verejného zdravotníctva v Toronte dokonca odporučil, aby sa tieto údaje reklasifikovali ako 2A (pravdepodobný karcinogén) a že na to je potrebné vykonať štúdiu.

ZDROJ:keepyourbody.com

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*