Moji známi nechápali, prečo spím v ponožkách. Teraz to robia aj oni!

Prečo je dobré nosiť teplé ponožky na spanie? Predpokladá sa, že ponožky prvýkrát použili Egypťania, Gréci a Rimania. Hlavnou úlohou ponožiek je udržiavať nohy v teple a prinášať väčší pocit pohodlia pri nosení obuvi. Ale aj do postele by ste mali nosiť aj ponožky. Spanie v ponožkách môže v skutočnosti zlepšiť vašu fyzickú a duševnú pohodu.

V dnešnom článku sa dozviete, prečo je dobré nosiť na spanie ponožky.

1. Urýchľujú zaspávanie

Štúdie ukázali, že nosenie ponožiek do postele vám pomôže rýchlejšie zaspať. Je to spôsobené tým, že ponožky udržujú nohy v teple. Keď si ľahnete do postele a máte teplé nohy, je to jasný signál pre váš mozog. Pochopí, že je čas ísť spať.

2. Zlepšujú príznaky Raynaudovho syndrómu

Raynaudov syndróm je charakterizovaný oslabením prietoku krvi do malých ciev. Zúženie ciev pri strese alebo chlade je prirodzenou ochrannou reakciou organizmu. Raynaudov syndróm je však porucha, ktorá spôsobuje zbelenie periférnych častí tela (najmä prstov), stratu citlivosti a pocity chladu alebo bolesti. Teplé ponožky na spanie môžu zlepšiť príznaky Raynaudovho syndrómu, pretože regulujú telesnú teplotu a udržujú nohy v teple.

3. Udržujú vás v dobrom zdravotnom stave

Keďže spánok v ponožkách znižuje telesnú teplotu a podporuje lepší krvný obeh, je pravdepodobnejšie, že budete mať pokojnejší a kvalitnejší spánok. Spanie v ponožkách tiež znižuje počet nočných prebudení, takže si viac oddýchnete. Kvalitný spánok je nevyhnutný pre pevné zdravie, šťastie a získanie energie, ktorá vás môže poháňať počas celého dňa.

4. Zmiernenie návalov horúčavy

Návaly horúčavy sú spôsobené hormonálnou nerovnováhou. Spanie s ponožkami ocenia najmä ženy, ktoré sa potýkajú s návalmi tepla súvisiacimi s menopauzou. Ponožky pomáhajú znižovať celkovú telesnú teplotu, a tým upokojujú rozbúrené hormóny.

5. Odstráňte popraskané päty

Ak máte suché alebo popraskané päty, zvážte teplé ponožky na spanie. Ak si pred spaním natriete nohy krémom alebo olejom, pomôžu vám udržať nohy dlhšie hydratované, čím sa zlepší účinok kozmetického prípravku.

Záver

Vyberte si prírodné materiály. Ideálne sú bavlnené alebo vlnené ponožky, ktoré sú aj najteplejšie.

A čo vy? Spíte v ponožkách alebo bez nich?
Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi na Facebooku.
Written By
More from redakcia
Božská KOKOSOVÁ KOCKA z jedného vajíčka! Na VIANOCE poteší každého!
Potrebujeme: Cesto: 200 g práškového cukru 1 vajce 1 polievková lyžica medu...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *