Možno si myslíte, že toto ovocie, na ktoré sa pozeráte, sú klasické jahody, ale je to niečo iné a ešte lepšie!

Rozdiel medzi týmto ovocím a jahodami je však v chuti a vôni podobnej ananásu.  Biela jahoda alebo ananásová jahoda je výsledkom kríženia bielej odrody čílskych jahôd s červenou odrodou severoamerických jahôd. Nedostatok záujmu zo strany poľnohospodárov v iných častiach sveta viedol k poklesu jej pestovania, čo viedlo k jej vyhynutiu.

V roku 2003 sa holandskí poľnohospodári rozhodli zachrániť tento ohrozený druh a vrátiť ho do Francúzska na komerčné účely. V súčasnosti je produkcia tohto ovocia stále veľmi malá, takže väčšina ľudí o jeho existencii nevie. Pestovanie sa nepovažuje za ziskové pre poľnohospodárov, pretože veľké množstvo plodov nedozrieva. Táto skutočnosť ho však veľmi predražuje.

Takže tí, ktorí nájdu biele jahody, musia zaplatiť veľa za malé množstvo. Biele jahody sa môžu použiť do dezertov, koláčov a koktailov, ktorým dodajú exotický vzhľad. Je to ovocie s vysokou nutričnou hodnotou, bohaté na antioxidanty a ponúka množstvo zdravotných výhod.

1. Posilňuje obranyschopnosť organizmu

Je bohatý na vitamín C a ďalšie antioxidanty, ktoré posilňujú imunitný systém. Keď imunitný systém dobre funguje, telo oveľa účinnejšie bojuje proti baktériám, vírusom a choroboplodným zárodkom. Ananásové jahody v kombinácii s jogurtom môžu byť “ochranným štítom” proti prechladnutiu a chrípke.

2. Zvyšuje energiu

Vďaka vysokému obsahu sacharidov dodáva telu energiu. Hoci sa sacharidy neodporúčajú tým, ktorí sa snažia schudnúť, toto ovocie dodáva telu “dobré” sacharidy. Takto prirodzene zvyšujú hladinu energie.

3. Posilňuje kosti a zuby

Je vynikajúcim zdrojom vitamínu A, ktorý podporuje zdravie kostí a zubov.

4. Zlepšuje zdravie srdca

Je bohaté na draslík, stopový minerál, ktorý udržuje krvný tlak pod kontrolou.
Výsledkom je lepšie zdravie srdca a zníženie rizika hypertenzie, srdcového infarktu, srdcového zlyhania alebo mŕtvice.

5. Výhody pre tehotné ženy

Vďaka obsahu kyseliny listovej je obzvlášť prospešné pre tehotné ženy, lebo kyselina listová je nevyhnutná pre správny vývoj plodu a zabraňuje vrodeným chybám.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi a ak máte možnosť si zabezpečiť toto ovocie, určite to urobte.

Written By
More from redakcia
6 neoceniteľných účinkov klinčekov, o ktorých keď sa dozviete, začnete ich konzumovať aj vy!
Pochádza z Ázie a je známou a obľúbenou kuchynskou ingredienciou na celom...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *