Muž jedol ľanové semienka každý deň! Jeho telo prešlo šokujúcimi zmenami!

Viete o ľanových semienkach? To malé semienko, o ktorom ste možno často počúvali od svojich starých rodičov? Ak nie, je čas sa s ním lepšie zoznámiť! Ľanové semienka s vysokým obsahom vlákniny znižujú hladinu cholesterolu v krvi, takže sú zdravou potravinou pre srdce.

Rozkladá žlčové kyseliny, takže reguluje množstvo cholesterolu vstrebávaného do krvi. Dá sa povedať, že tieto veľmi zdravé semená obsahujú najviac omega-3 mastných kyselín.

Omega-3 mastné kyseliny sú veľmi dôležité aj preto, že zvyšujú pružnosť bunkových stien, zlepšujú kapacitu ciev a stimulujú prospešné procesy v bunkách.

Znižuje riziko vzniku krvných zrazenín, ktoré môžu spôsobiť upchatie ciev, čím ľanové semienko predstavuje lepší spôsob prevencie mŕtvice a iných cievnych ochorení. Muž mal dlhé roky veľmi vysoký cholesterol, ktorý sa nezmenil ani pri pravidelnom užívaní liekov.

Po čase sa rozhodol využiť výhody ľanového semienka a každé ráno pred jedlom skonzumoval pol šálky mletých ľanových semienok. Zmena bola viditeľná do 15 dní, ale po mesiaci to bolo úplné zlepšenie. Okrem normalizácie hladiny cholesterolu sa mu zlepšila štruktúra vlasov a pokožky, zlepšil sa jeho zrak a zvýšila sa jeho energetická úroveň.

Aj keď netrpíte žiadnou konkrétnou chorobou, ľanové semienka sa oplatí vyskúšať, pretože môžu pomôcť predísť mnohým problémom a urobiť vás oveľa zdravšími.

Konzumujte ¼ šálky mletých semienok každý deň pred jedlom. Pre tých, ktorí ich ešte neskúsili, sú vynikajúce a chutia trochu ako arašidy. Môžete ich primiešať do jogurtu, šalátov alebo nimi posypať akékoľvek jedlo.

Počas liečby je vhodné piť čo najviac vody. Pre lepší účinok môžete pridať aj trochu ľanového oleja. Semienka by sa mali konzumovať len v mletej forme a najlepšie je pomlieť si ich doma pomocou mlynčeka na kávu.

Podeľte sa o tento článok aj s ostatnými,

Written By
More from redakcia
6 druhov potravín, ktoré poskytujú výživu pre lepšie vlasy a nechty!
Ak chcete vyzerať dobre, musíte sa o svoje telo starať zvonka aj...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *