Na vyriešenie týchto problémov stačí citrón, soľ a korenie!

Korenie, soľ a citrón: zázračný liek!

Z korenia, soli a citróna sa dá pripraviť veľmi chutný šalátový dresing, ale dá sa použiť aj na mnohé iné účely. Tieto tri zložky môžu v kombinácii alebo jednotlivo vyriešiť rôzne ochorenia.

Citrónová šťava sa v tradičnej medicíne používa ako močopudný prostriedok, ako kloktadlo, pleťová voda a tonikum. Soľ je pre telo nevyhnutná, rovnako ako voda a kyslík. Telo potrebuje soľ na normálne fungovanie, avšak nadmerné množstvo soli môže spôsobiť záťaž na srdce. Namiesto bežnej kuchynskej soli je lepšie používať himalájsku soľ. Čierne korenie sa už dlho používa aj ako tradičný liek. Nie je preto prekvapujúce, že táto kombinácia môže pomôcť v boji proti nasledujúcim ochoreniam.

1. Bolesť hrdla

Bolesti hrdla sa môžete zbaviť pridaním 1 polievkovej lyžice čerstvej citrónovej šťavy, pol čajovej lyžičky čierneho korenia a čajovej lyžičky soli do pohára teplej vody. Kloktajte touto tekutinou.

2. Odstránenie žlčových kameňov

Stvrdnuté usadeniny tráviacich štiav, ktoré sa nachádzajú vo vašom žlčníku, sa nazývajú žlčové kamene. Tieto žlčové kamene môžu byť bolestivé a môžu narúšať vaše trávenie. V pohári zmiešajte tri diely olivového oleja s 1 dielom citróna a 1 dielom čierneho korenia. Túto zmes vypite. To môže niekedy spôsobiť, že sa žlčníkové kamene pohnú.

3. Vredy v ústach

Ak váš zdravotný stav nie je skvelý, je pravdepodobné, že trpíte vredmi v ústach. Ak to chcete vyliečiť, vložte polievkovú lyžicu himalájskej soli do pohára teplej vody a premiešajte. Vyplachujte si ňou ústa trikrát denne a vredy čoskoro zmiznú.

4. Úbytok hmotnosti

Chcete schudnúť? Je to možné s nasledujúcim nápojom: 1/4 čajovej lyžičky mletého čierneho korenia, 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy a polievková lyžica medu v pohári vody. Pite to každé ráno nalačno a rýchlo schudnete!

5. Nevoľnosť

Podráždený žalúdok sa dá upokojiť čiernym korením, zatiaľ čo citrón zastaví nevoľnosť. Preto zmiešajte polievkovú lyžicu citrónovej šťavy a čajovú lyžičku korenia vo veľkom pohári teplej vody a pomaly ju vypite malými dúškami.

6. Prechladnutie a chrípka

Citrón dokáže pri prechladnutí alebo chrípke zázraky. Šťavu z polovice citróna a kôru dajte do veľkého hrnčeka prevarenej vody. Nechajte desať minút odstáť a vyberte z hrnčeka citrónovú kôru. Pite to každý deň, kým sa nebudete cítiť lepšie.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*