Najjednoduchšia cesta ako dokonale očistíte hrubé črevo a schudnete už za pár dní.

Hrubé črevo, ktoré je životne dôležitou súčasťou ľudského tráviaceho systému, zohráva kľúčovú úlohu pri extrakcii vody, vitamínov, živín a soli z potravy; spracovanie potravín, ktoré neboli trávené v tenkom čreve a odstránenie pevného odpadu z tela.

Ale v dôsledku nezdravých stravovacích návykov, hrubého čreva sa stáva nedostatočným vykonávať svoju prácu a nefunguje správne; začne absorbovať toxíny namiesto toho, aby ich eliminovali a spôsobí problémy ako nadúvanie, bolesti kĺbov, náhle záchvaty, bolesti hlavy, plyn, zápcha, nízka energia, prírastok hmotnosti, chronické ochorenie, vracanie a únava. A z dlhodobého hľadiska, ak sa nevenuje náležitá starostlivosť, môže to mať za následok vážne ochorenia, ako sú žlčníkové kamene, astma, obličkové a pečeňové ochorenia, kožné alergie a srdcové problémy.

Pomocou čistenia hrubého čreva sa však môžete ľahko zbaviť škodlivých toxínov a odpadov, ktoré sa môžu vybudovať v dôsledku: zlej stravy, nedostatku cvičenia, stresu, zníženého príjmu vody, príjmu liekov atď. A podporiť zdravé črevné baktérie.

Výhody čistenia čreva

  • Zabránite zápche
  • Zvýšite energiu tela
  • Pomáha pri znižovaní hmotnosti
  • Dobre spíte
  • Zlepšite tráviaci systém
  • Reguluje krvný obeh
  • Pomáha pri správnej absorpcii vitamínov a minerálov v tele
  • Zabraňuje rakovine hrubého čreva
  • Zlepšuje mieru plodnosti u žien

Dnes vám ukážeme domáce prírodné prostriedky ako si napraviť črevo, zbaviť sa toxínov a naštartovať chudnutie.

1. Jablkový Džús

Jablková šťava je všeobecne známa ako jedna z najlepších liekov na čistenie hrubého čreva. Táto sladká šťava podporuje hladké črevné pohyby, rozkladá toxíny a zlepšuje zdravie pečene a tráviaceho systému. Na dosiahnutie najlepších výsledkov pite čerstvo stlačený jablkový džús. Pravidelný príjem čerstvo filtrovaného jablkového džúsu počas dňa a stopnutie konzumácie akýchkoľvek pevných látok v ten deň by bol najlepší spôsob, ako očistiť hrubé črevo.

2. Citrónová šťava

Citrón má prirodzený antioxidačný účinok s vitamínom C, ktorý stimuluje prirodzený peristaltický účinok a dosiahne tvar hrubého čreva. Vypite šťavu z jedného citróna; pridajte štipku morskej soli a trochu medu do pohára vlažnej vody. Pite toto na prázdny žalúdok vždy ako prvú vec ráno. To zvýši vašu energiu a zlepší pohyb čriev. Takisto udržuje pokožku zdravú a žiariacu. Môžete ju piť 2 až 3 krát denne.

3. Ovocie a zelenina

Nikdy neignorujte potraviny bohaté na vlákninu, pretože pomáhajú pri odstraňovaní odpadu z hrubého čreva a pri účinnej tvorbe stolice. Mali by ste mať rozpustné aj nerozpustné vlákno; obsahovať na vlákninu bohaté jedlo vo vašej každodennej strave ako čerstvé ovocie a čerstvá zelenina, menovite maliny, jablká, hrášok, brokolica atď. Obilniny, orechy, celé zrná, fazuľa a semená sú tiež bohaté na vlákninu. Pravidelné podávanie vlákniny vo vašej diéte môže pomôcť znížiť riziko vzniku rakoviny hrubého čreva

4. Zázvor

Zázvor je ďalšou prírodnou zložkou na čistenie hrubého čreva, ktorý nielen znižuje nadúvanie, ale tiež stimuluje funkčnosť hrubého čreva a udržuje ho bez škodlivých toxínov. Zmiešajte čajovú lyžičku zázvorovej šťavy trochou medu a vody; konzumovať toto trikrát denne. Môžete tiež žuť plátky zázvoru alebo si pripraviť bylinkový čaj so zázvorom.

5. Jogurt

Ako probiotické jedlo, jogurt zavádza do tela dobré baktérie, ktoré podporujú trávenie. Obsahuje tiež dobré množstvo vápnika, ktoré odrádza rast buniek ležiacich v hrubom čreve a lieči problémy ako porucha trávenia, nepravidelný pohyb čriev atď. Môžete ho jesť  niekoľkokrát denne, alebo pridať nejaké čerstvé ovocie, ako sú jablká, banány a bobule do neho.

6. Triphala

Triphala je prirodzené preháňadlo, bioflavonoid a vitamín C, ktoré podporujú pohyb misy. Je ľahko dostupná v zdravotných predajniach a je tiež celkom lacná. Vezmite lyžičku prášku Triphala so sklenenou vlažnou vodou každé ráno a uvidíte okamžité výsledky.

7. Ľanové semená

Ľanové semená sú veľmi bohaté na omega-3 mastné kyseliny, prírodné vlákna a antioxidanty, ktoré môžu pomôcť pri odstraňovaní toxínov z hrubého čreva. Bohatý vo vlákne, absorbuje vodu a expanduje do hrubého čreva a pomáha pri odstraňovaní toxínov z vnútorných stien hrubého čreva.

Pridajte lyžicu mletého ľanového semienka do teplej vody a vypite nápoj pred raňajkami a 30 minút pred spaním. Môžete tiež pridať lyžicu ľanových semien do svojho jogurtu, ovocia a zeleninových šalátov.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi na Facebooku!

ZDROJ:myworkingremedies.com

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*