Namočil si nohy do octovej vody na 15 minút. Keď zistíte prečo, vyskúšate to sami! Je úžasné, kde všade ju môžete využiť!

Ocot sa v medicíne používa už od staroveku. Rimania ho používali najmä ako osviežujúci nápoj, liek, konzervačný prostriedok a prísadu do jedál. Ľudová medicína ho tiež účinne využíva, napríklad na dezinfekciu rán, keď sa na drobné poranenia naleje ocot.

Všeobecne známou a stále používanou metódou na zmiernenie horúčky je octový obklad alebo octová ponožka. Inhalácia octu je výborná na zmiernenie bolestí hlavy a uvoľnenie dýchacích ciest pri prechladnutí.

Pre jeho antiseptické účinky odporúčajú čínski lekári odparovanie octu aj počas chrípkového obdobia.

Kúpeľ nôh v jablčnom octe

Ocot sa môže používať aj zvonka, na tonizáciu pokožky, detoxikačné a upokojujúce kúpele. Do vody vo vani pridajte 2-3 dl jablčného octu a namáčajte 15 minút. Je výborný pri reumatizme, do kúpeľa alebo ako obklad, pričom sa do 1 litra vody pridá 1 dl jablčného octu.

Vnútorné užívanie jablčného octu ako lieku môže tiež znížiť reumatické ťažkosti.

Na starostlivosť o svrbiacu pokožku hlavy so sklonom k tvorbe lupín si pred umývaním vlasov votrite do pokožky hlavy zmes 1 dl vody a 4 polievkových lyžíc jablčného octu, aby ste znížili tvorbu lupín. Tento prípravok by sa mal nechať na vlasoch 30 minút.

Po umytí pridajte do vody na oplachovanie 1-2 polievkové lyžice jablčného octu. Vďaka octovej kúre sú vlasy lesklé a živé. Stabilizuje a oživuje farbu farbených vlasov.

Kúpeľ nôh v jablčnom octe je vhodný aj na prevenciu a liečbu kožných plesní. Silne plesňové miesta utrite vatou namočenou v nezriedenom (~5%) jablčnom octe! Po zaschnutí, na suchú a popraskanú pokožku naneste krém!

Na zníženie svalových kŕčov, tikov, svalových zášklbov môže byť vhodné potieranie jablčným octom a súčasné pitie jablčného octu.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*