Namočila bielizeň do misky s vodou a octom: Keď uvidíte dôvod, budete to robiť tiež!

Poznali ste tieto tajomstvá o bielizni a bielom octe? Ako však môžete biely ocot používať pri praní? A predsa existuje niekoľko spôsobov, ktoré vás zaujmú.

Používajte ho na detské oblečenie:

Pridajte do každého prania 1 šálku bieleho octu a uvidíte, že oblečenie vášho dieťaťa bude žiariť. Ak si chcete poradiť aj s odolnými škvrnami, dajte na škvrnu 1 lyžičku octu, 1 lyžičku vody a 1 lyžičku jedlej sódy.

Zabraňuje tvorbe uzlov na vlnených odevoch:

Do vlny na pranie dajte 1/2 šálky octu.

Vyčistí vašu žehličku:

Do žehličky dajte 1/2 šálky octu, nechajte ju zohriať a približne 15 minút tlakujte paru do látky. Odstránia sa soli a železo a žehlička bude ako nová.

Zmäkčí vaše džínsy a prikrývky:

1/2 šálky octu pri každom praní udrží oblečenie mäkké.

“Zabíja” baktérie na oblečení, najmä na spodnej bielizni:

1 šálka octu pri každom praní stačí na dezinfekciu spodnej bielizne. Používajte ho aj pri ručnom praní jemného oblečenia a pozrite sa, čo sa stane, ak “namočíte” vankúše do octu.

Ušetríte si námahu, peniaze a nervy. Potrebujete len pri každom praní jedinú zložku. Stačí pridať trochu bieleho octu do práčky a čoskoro uvidíte nasledujúcich 10 výhod jeho používania.

1. Pred vložením oblečenia nalejte na oblečenie pol šálky octu. Tým sa zvýši účinnosť bežného pracieho prostriedku, čím sa zabráni vyblednutiu farieb a zníži sa tvorba mydlového povlaku na oblečení, ktorý niekedy zostáva po praní.

2. Namiesto zmäkčovača tkanín nalejte do navrhnutého priestoru trochu octu. Ocot má rovnaký účinok, ale je aj šetrnejší k životnému prostrediu.

3. Ocot odstraňuje aj škvrny od potu a dezodorantu na bielom oblečení.

4. Po praní niekedy zostávajú na oblečení stopy po pracom prášku. Tie môžu spôsobiť podráždenie pokožky. Tento problém vyrieši pridanie pol šálky bieleho octu do prania.

5. Ocot neutralizuje silné zápachy, napríklad z cigariet.

6. Oblečenie s veľmi odolnými škvrnami namočte do teplej vody s pol šálky octu. Nechajte ich namočené cez noc a potom ich bežne umyte.

7. Ak máte domáce zvieratá, viete, že vaše oblečenie je často plné chlpov. V tomto prípade môže pomôcť ocot, ktorý sa pridá do pracieho prostriedku. Po vysušení oblečenia sa vlasy nebudú tak ľahko lepiť.

8. Niektoré tkaniny majú tendenciu vytvárať statickú elektrinu. Opäť vám môže pomôcť ocot.

9. Pri ručnom praní oblečenia pridajte 6 polievkových lyžíc octu a nechajte ho namočené 30 minút. Pomocou tejto metódy môžete prať aj jemné oblečenie, ako je spodná bielizeň a plavky.

10. Nakoniec môžete účinne vyčistiť a vydezinfikovať vnútro práčky pomocou octu bez použitia nebezpečných chemikálií.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Written By
More from redakcia
Ak vás bolí chrbát, hoďte si ryžu do ponožiek!!
Bolesti chrbta vás môžu v ktorýkoľvek deň vyradiť z vášho programu. Práca...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *