Nanášala som ho pravidelne pri bolestiach kĺbov! Účinok pocítite okamžite!

Ricínový olej je veľmi účinný prípravok, ktorý pôsobí ako liek na mnohé poruchy a choroby. Olej sa používa najmä v Indii, pretože ricínový olej v ňom obsiahnutý dokáže zázraky – ničí vírusy, baktérie, má anestetický účinok a zmierňuje bolesti chrbta, ischias a kĺbov.

To však nie je všetko, pretože odstraňuje chronickú zápchu, hydratuje pokožku, vyživuje vlasy a ich rast. Treba tiež spomenúť, že posilňuje imunitný systém, odstraňuje akné, dezinfikuje rany, zmierňuje svrbenie spôsobené uštipnutím hmyzom. Keďže zmierňuje zápal, je obzvlášť účinný pri problémoch s kĺbmi.

Ako používať?

Stačí, ak ho niekoľkokrát denne nanesiete na boľavé miesto, kým nepríjemné pocity neustúpia.

Čo je to artritída?

Artritída je jedným z najčastejších autoimunitných ochorení. Častejšie sa vyskytuje u žien, zvyčajne sa diagnostikuje vo veku 35 až 55 rokov, ale môže sa vyskytnúť v akomkoľvek veku. Zvyčajne postihuje symetricky niekoľko kĺbov, ale môžu byť postihnuté aj iné orgány (obličky, pľúca).

Progresívne ochorenie spôsobuje obmedzenú pohyblivosť, čo výrazne znižuje kvalitu života postihnutej osoby. 60 až 70 % pacientov, ktorí ešte pracujú pri vzniku artritídy, sa do piateho roku ochorenia stane invalidnými.

Artritída môže ovplyvniť nielen kvalitu života, ale aj očakávanú dĺžku života pacienta, pričom u žien sa skracuje v priemere o 10 rokov a u mužov o 4 roky. Príčiny reumatoidnej artritídy nie sú úplne známe, ale svoju úlohu môžu zohrávať genetické faktory aj faktory životného prostredia.

Ochorenie sa zvyčajne vyvíja pomaly bez anamnézy. Predpokladá sa, že menej často môžu byť so vznikom ochorenia spojené infekcie (napr. vírus Epsteina-Barrovej), úrazy (údery kolenom), hormonálne zmeny po pôrode alebo veľký emocionálny šok.

Treba spomenúť, že existujú aj iné kĺbové ochorenia zápalového pôvodu (napr. ankylozujúca spondylitída, reumatická horúčka, infekčná artritída), ale pri ich liečbe nie je miesto pre domáce lieky.

Pri liečbe dny sa “domáce lieky” môžu týkať najmä stravy a životného štýlu (vyhýbanie sa alkoholu, konzumácia potravín s nízkym obsahom purínov).

Proti tmavým kruhom

Tmavé kruhy pod očami sa dajú účinne redukovať ricínovým olejom. Odstraňuje upchatie očí, upokojuje ich a zároveň poskytuje jemnú starostlivosť o pleť. Používajte namiesto nočného krému.

Na úľavu od bolesti

Na bolesti a podvrtnutia kĺbov môže byť veľmi účinný. Vezmite si kus látky, namočte ju do ricínového oleja a potom ňou zakryte bolestivé miesto. Prikryte ho fóliou a potom naň položte fľašu s horúcou vodou. V krátkom čase pocítite, že sa bolesť zmierni a potom zmizne.

Starostlivosť o pleť

Najlepším liekom na suchú pokožku je ricínový olej. Pravidelné používanie zanechá vašu pleť vyživenú a bohatú na živiny, a dokonca ju zbaví stareckých škvŕn a farebných zmien. Zmiešajte ho s trochou jojobového alebo kokosového oleja a každý večer ho vmasírujte do pleti.

Na rozštiepené vlasy

Raz týždenne masírujte rozštiepené končeky ricínovým olejom. Veľmi účinné!

Starostlivosť o pery

Na popraskané a suché pery môže byť veľmi účinný ricínový olej. Nanášajte ho dvakrát denne na pery a účinky pocítite okamžite.

Predlžovač rias

Pre tých, ktorí snívajú o hustejších riasach, naneste ricínový olej na riasy 1-2 krát denne. Nechajte pôsobiť cez noc a ráno zmyte. Vďaka oleju budú husté, lesklé a oveľa dlhšie.

Pre prasknuté rohy

Naneste silnú vrstvu ricínového oleja na boľavé, popraskané a popraskané kúty, pripevnite tenkú ponožku a nechajte pôsobiť do rána. Nasledujúci deň ho zmyte. Opakujte denne.

Ak sa Vám článok páči, nezabudnite ho zdieľať aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Written By
More from redakcia
Budete veľmi milo prekvapení, keď zistíte osem zaujímavých vecí, ktoré ste o tejto bielej tabletke nevedeli!
Existujú možnosti využitia, kedy ho nemusíte prehĺtať, ale kedy ho rozomeliete a...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *