Naneste si túto zmes na ruky, počkajte 15 minút a už len sledujte, ako vrásky miznú: Je to jednoduché a úsporné!

Naše ruky sú jednou z častí tela, na ktorých sa prejavuje čas. Väčšina žien však investuje množstvo peňazí do kozmetiky na telo a tvár a výrazne zanedbáva svoje ruky. Pokožka na rukách je mimoriadne tenká ako na tvári, a preto sú ruky časom zraniteľnejšie.

Neustále vystavovanie rúk vode a práci robí z ich starostlivosti nevyhnutnosť, ktorú by sme nemali zanedbávať. Nižšie je uvedený prírodný recept, ktorý dokáže napraviť poškodenie našich rúk a zároveň mu predchádzať! Je to jednoduché a úsporné!

Stačí postupovať podľa pokynov:
Omlaďte svoje ruky

Vajce – vajce zlepší pružnosť pokožky rúk. Žĺtky zlepšia elasticitu pokožky a zlepšia jej vzhľad. Bielka vyšľahajte s lyžicou medu. Zmes naneste na ruky pomocou štetca a nechajte ju zaschnúť. Dobre opláchnite vodou a mydlom.

Zemiaky – s týmto receptom sa ruky stávajú hodvábne hladké. Vezmite stredne veľký zemiak a upečte ho. Potom ho vidličkou roztlačte ako zemiakovú kašu a pridajte 2 lyžice olivového oleja, 2 lyžice medu a mlieko. Zmes nechajte v chladničke. Aplikujte na pokožku 2-3 krát týždenne po dobu 15 minút. Opláchnite mydlom a vodou.

Trstinový olej – vyživujúca zmes, vďaka ktorej bude pokožka rúk pevná a mladistvá. Denne olej vmasírujte na uvoľnenie a osvieženie pokožky rúk.

Ruky so škvrnami

Citrón a cukor – jednoduchý recept! Vezmite šťavu z polovice citróna a zmiešajte ju s 2 lyžičkami cukru. Práve ste si vyrobili domáci exfoliačný produkt. Krúživou masážou obnovte mikrocirkuláciu krvi. Opláchnite mydlom a vodou.

Hydratované ruky

Mandľový olej – jednoducho si namočte ruky do mandľového oleja. Namočte ich na 5 minút do studenej vody, potom ich osušte a natrite krémom. Noste bavlnené rukavice a spite s nimi. Ráno budú vaše ruky na nerozoznanie a hydratované!

Vazelína – naneste si na ruky vazelínu a potom si nasaďte bavlnené rukavice! Spite v nich!

Čomu sa vyhnúť:
  1. Nehrýzte si nechty! Škodí pokožke a bráni správnemu rastu nechtov.
  2. Vyhnite sa horúcej vode, pretože dehydruje ruky. Uprednostnite vlažnú vodu.
  3. Keď je zima, vždy si nasaďte rukavice, aby ste si chránili ruky pred nepriaznivým počasím.
Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj s ostatnými na Facebooku.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *