Nečakaná bolesť zubov? 10 prírodných prostriedkov, ktoré rýchlo pomôžu!

Bolesť zubov je niečo, s čím sa v určitom okamihu svojho života stretáva každý. Vo všeobecnosti je to spôsobené niečím menším a zmizne v priebehu niekoľkých dní. V týchto prípadoch môže prírodný domáci liek pomôcť znížiť bolesť, opuch, zápal a rast baktérií súvisiaci s bolesťou zubov. Toto je skvelá správa, ak neradi beriete príliš veľa liekov. A hoci každý z týchto prostriedkov môže pomôcť, ak vaše bolesti zubov pretrvávajú viac ako dva až tri dni, je dôležité navštíviť zubára, aby ste sa uistili, že nejde o závažný problém.

Cesnak

Niekoľko kultúr používa cesnak ako prostriedok proti bolesti a zabíja baktérie po stáročia a môže pomôcť pri bolestiach zubov. Ak to dokážete, skúste si požuť strúčik cesnaku. Prípadne rozdrvte klinček na pastu a rozotrite na bolestivé miesto.

Vanilkový extrakt

Ak radi pečiete, pravdepodobne sa vám povaľuje nejaký vanilkový extrakt. Naneste trochu na vatový tampón a niekoľkokrát denne naneste na bolestivé miesto. Alkohol pomôže zmierniť bolesť, zatiaľ čo antioxidanty vo vanilke pomôžu zbaviť sa toho, čo ju spôsobuje.

Slaná voda

Niekedy na odstránenie bolesti stačí obyčajné umytie slanou vodou. Zmiešajte asi polovicu čajovej lyžičky do polovice šálky teplej vody a krúťte ňou okolo úst asi 30 sekúnd. Soľ uvoľní akékoľvek jedlo alebo iné predmety, ktoré by mohli spôsobiť bolesť, a môže dezinfikovať oblasť, ako aj znížiť zápal.

Jablčného octu

Môžete tiež skúsiť namočiť vatový tampón do jablčného octu a pritlačiť ho na bolestivé miesto v ústach. Ocot má mnoho liečivých vlastností, zabíja baktérie a pôsobí ako dezinfekčný prostriedok.

Oreganový olej

V posledných rokoch bola venovaná veľká pozornosť antibiotickým vlastnostiam oreganového oleja. Niektorí farmári ním dokonca kŕmia svoje hospodárske zvieratá, aby im pomohli udržať ich zdravie. Rovnako ako v prípade octu a vanilky, skúste párkrát denne naniesť trochu vaty na bolestivé miesto.

Peroxid

Ak máte doma peroxid, môže to byť kľúč k úľave od bolesti zubov. Len pozor, aby ste to neprehltli. Zmiešajte rovnaké diely peroxidu a vody a krúťte si ňou v ústach po dobu 30 sekúnd, ako by ste to robili s ústnou vodou. Môže zabiť baktérie a dokonca znížiť množstvo plaku v ústach.

Uhorky

Možno ste použili uhorky na oči, ale počuli ste o ich použití na zmiernenie bolesti zubov? Ak nie, je to celkom jednoduché. Uhorku jednoducho nakrájajte na malé kúsky a vložte do chladničky alebo mrazničky, kým nevychladne. Vyberte ho a vložte do úst proti zubu. Môže pomôcť znížiť akýkoľvek zápal.

Ľadový zábal

Jedným z dôvodov, prečo trik so studenou uhorkou funguje, je samotná zima. Takže použitie ľadového obkladu môže fungovať rovnako dobre. Držte ho na mieste asi 20 minút niekoľkokrát denne. Chlad obmedzuje cievy a zmierňuje bolesť a opuch.

Citróny

Keď vás nabudúce budú bolieť zuby, skúste si zahryznúť do štvrtiny citróna (pomôže aj limetka). Aj keď to nemusí presne chutiť, ak sa šťavy dostanú do infikovanej oblasti, kyselina môže pomôcť znížiť množstvo baktérií, ktoré by mohli spôsobiť bolesť.

Mätový čaj

Nakoniec skúste mätový čaj, ktorý vám pomôže pri bolestiach zubov. Len to nepite. Namiesto toho po uvarení čaju vyberte vrecko z vody a nechajte ho vychladnúť. Akonáhle sa tak stane, pritlačte ho na bolestivé miesto. Mäta pieporná sa už roky používa na ničenie baktérií v ústach. Ak máte čerstvú rastlinu mäty piepornej, môžete použiť aj listy.

Zdieľajte tento užitočný článok aj ďalej. Ďakujeme 💗.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*