Neustále nafukovanie, pocit únavy, zápcha? Toto by sa malo vo vašom tele nahradiť!

Nie veľa ľudí vie, ale pokles draslíka by sa nemal ignorovať. Draslík hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní správneho fungovania organizmu. Existuje však niekoľko včasných varovných signálov, ktoré varujú pred nízkou hladinou draslíka.

Ako už bolo spomenuté, správne množstvo draslíka v tele zohráva mimoriadne dôležitú úlohu pre správne fungovanie svalov a srdca tela. Bunky obsahujú asi 98 % draslíka, takže akákoľvek zmena hladiny draslíka môže poškodiť svaly, srdce a nervy.

Toto je 6 skorých príznakov nízkej hladiny draslíka v tele:

Všeobecná únava

Celková únava je jedným z príznakov nedostatku draslíka v tele. Ak sa teda cítite unavení, aj keď ste nevykonali príliš veľa fyzickej práce, môže to tiež naznačovať nedostatok draslíka.

Správna funkcia buniek v tele súvisí so správnym množstvom draslíka a ak hladina draslíka klesá, môže to mať negatívny vplyv na správne fungovanie orgánov a buniek.

Neustály pocit nafúknutia

Nadúvanie spôsobené soľou môže byť spôsobené aj nedostatkom draslíka, pretože telo sa snaží regulovať normálnu hladinu sodíka.

Štípanie a mravčenie

Nervové zdravie môže byť ohrozené nedostatkom draslíka v tele. Ak máte nízku hladinu draslíka, môžete mať pocit, že do vás pichajú ihly.

Zápcha

Nedostatok draslíka v tele môže znížiť normálne fungovanie tela a spomaliť tráviace procesy. To môže tiež spôsobiť kŕče a nadúvanie brucha. Veľké brucho však nemá na svedomí len nedostatok draslíka. Mnoho potravín môže tiež spôsobiť nadúvanie.

Hypertenzia

Negatívne účinky sodíka sú minimalizované draslíkom. Preto je veľmi dôležité jesť potraviny bohaté na draslík na kontrolu krvného tlaku.

Búšenie srdca

Zdravie srdca môže byť ovplyvnené aj nízkou hladinou draslíka v tele. Môže tiež viesť k nepravidelnému srdcovému rytmu a búšeniu srdca.

Môže tiež ovplyvniť koordinované a rytmické kontrakcie riadené elektrickými impulzmi. Preto je obzvlášť dôležité dodať telu dostatok draslíka, ak chcete predísť srdcovým chorobám, mozgovej príhode a infarktu.

Dúfame, že sa vám článok páčil a nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi a rodinou. Ďakujeme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*