Nevyhadzujte použité čajové vrecúška! Je neuveriteľné, ako ich ešte môžete použiť!

Šálka čaju je vždy dobrý nápad. Na jednej strane má mnoho priaznivých účinkov na organizmus a na druhej strane majú použité čajové vrecúška ďalší potenciál, ktorý sa dá využiť, a preto sa ich oplatí uchovávať.

Ako ich môžete použiť?
 • Oživenie unavených a opuchnutých očí

Taníny v čaji pomáhajú oživiť oči. Vložte niekoľko použitých čajových vrecúšok do uzatvárateľnej nádoby a vložte ich do chladničky. Keď vidíte, že máte opuchnuté oči, priložte na ne na 15 minút tieto vrecúška.

 • Liečba menších popálenín

Triesloviny môžu pomôcť zmierniť zápal spôsobený nadmerným teplom a zároveň zabrániť olupovaniu. Na postihnuté miesto priložte 2-3 vychladnuté vlhké čajové vrecúška.

 • Neutralizácia nepríjemných pachov na rukách

Ak ste krájali cesnak alebo pracovali s rybami a máte pocit, že zápach sa nedá odstrániť, potrite si ruky použitým čajovým vrecúškom a umyte ich. Ruky si môžete namočiť aj do čaju.

 • Čistenie špinavého riadu

Ak je hrniec veľmi znečistený, nechajte niekoľko použitých čajových vrecúšok namočených cez noc. Na druhý deň sa budú oveľa ľahšie čistiť.

 • Liečba spálenia od slnka

Filtre z čierneho čaju môžu upokojiť pokožku po spálení slnkom. Znižuje svrbenie a pomáha odstraňovať odlupovanie kože.

 • Odstraňovanie škvŕn od vody zo skla, zrkadiel

Ošetrovaný povrch utrite použitým čajovým vrecúškom a potom dôkladne utrite suchou handričkou. Bude nádherne žiariť.

 • Hnojivo pre rastliny

Vďaka obsahu trieslovín môže znižovať pH pôdy. Tým sa znižuje aj riziko rastu húb na koreňoch rastlín. Pri výsadbe ich trochu pridajte do pôdy.

 • Obuv

Ak chcete odstrániť nepríjemné pachy, vložte si do topánok čajové vrecúška, ktoré rýchlo absorbujú pachy a dodajú im sviežu vôňu.

 • Neutralizácia zápachu v domácnosti

Ak sa v chladničke alebo v odpadkovom koši nachádzajú nepríjemné pachy, vložte do nich niekoľko použitých čajových vrecúšok, aby ste zápach viazali a zabránili jeho šíreniu po kuchyni.

 • Liečba bolestivých ďasien

Na postihnuté miesto ďasien priložte použité čajové vrecúško vychladené v chladničke, ktoré pomôže upokojiť bolestivú časť. Môže sa používať aj pri zápaloch a vredoch v ústach.

 • Odstránenie bradavíc

Na postihnuté miesto priložte mokré čajové vrecko a upevnite ho obväzom. Nechajte ho pôsobiť aspoň 15 minút a potom ho vymeňte za nový. Vďaka obsahu antioxidantov zabraňuje rastu bradavíc. Vnútorne by ste tiež mali vypiť aspoň 2-3 šálky zeleného čaju denne.

 • Odstránenie lupín

Nahraďte drahé prípravky proti lupinám čajovými vrecúškami. Namočte ich niekoľko do pol litra vody a po umytí si nimi opláchnite celú hlavu, aby lupiny zmizli a vaše vlasy boli lesklé.

Podeľte sa o tieto rady aj so svojimi priateľmi. 🙂

Written By
More from redakcia
7 mýtov o akné, ktorým by ste mali prestať veriť!
Prezradíme vám najrozšírenejšie mýty a ukážeme vám, ako ochrániť svoju pleť pred...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *