Nezdravé zuby: Toto sú choroby, ktoré môžu spôsobiť vo vašom tele!

Mnoho ľudí si uvedomuje dôležitosť prepojenia mysle, tela a ducha, ale menej ľudí vie, že stav našich zubov môže ovplyvniť naše orgány a našu pohodu. Biologická stomatológia vníma ľudské telo a jeho procesy ako vzájomne prepojený celok.

  • Aké choroby môžu spôsobiť zlé zuby?

Nemeckí lekári Voll a Kramer zistili, že medzi zubami a určitými orgánmi, telesnými povrchmi a kĺbmi existuje vzájomný vzťah. Pomocou bioelektrických meracích metód, známych ako Vollova elektroakupunktúra, dokázali, že vŕtanie a brúsenie zubov spôsobuje merateľné zmeny v špecifických akupunktúrnych bodoch na koži.

  • Ale čo je to ohniskový bod?

Csaba Dobó Nagy, odborník zo Semmelweisovej univerzity, v relácii M1 – Všetky vedomosti vysvetlil, že ide o prípady, keď na určitom mieste v tele – zube, mandliach, žlčníku alebo prostate – pretrváva chronický zápal a tento primárny zápal udržiava sekundárne ochorenie vo vzdialenom orgáne.

Odborník na uši, nos a hrdlo Dr. J. Gleditsch začiatkom 70. rokov minulého storočia zistil, že injekcie do špecifických miest ústnej sliznice môžu viesť k rýchlemu uzdraveniu. Pozoroval, že liečba nielenže vyliečila ochorenia uší, nosa a hrdla, ale odstránila aj symptómy iných orgánov.

Anita Herceg, biologická zubná lekárka, v programe vysvetlila, že v ústnej dutine sú štyri štvrte, z ktorých každá obsahuje 5 funkčných okruhov alebo 5 skupín zubov.

Horné rezáky zahŕňajú obličky a močový mechúr, špičáky pečeň a žlč, stoličky pľúca a hrubé črevo, slezinu, žalúdok a pankreas. A pre zuby múdrosti, srdce a tenké črevo.

Dodala, že ak sa pri vyšetrení týchto zubov nájde v niektorej zo skupín zubov akékoľvek poškodenie, môžu z toho usudzovať na prítomnosť súvisiacich orgánových problémov.

Chronický zápal sa vyvíja v typických častiach zuba. Jeden je na vrchole koreňa a druhý na ďasne. Žuvanie pri tlaku 100 barov vytvára tlak, ktorý umožňuje baktériám cestovať cievami do vzdialených orgánov a udržiavať tam sekundárne ochorenie.

  • Čo môžeme urobiť proti ničivej činnosti baktérií?

Balázs Schatz, zubný lekár, hovorí, že ozón je veľmi dobrý dezinfekčný prostriedok a že jeho veľmi malé množstvo dokáže zničiť veľa baktérií, čo sa využíva aj v zubnom lekárstve.

Po ich zničení sa proces vzniku zubného kazu zastaví a nahradí ho normálna flóra ústnej dutiny. Ozón používaný v zubných ordináciách môže chrániť zuby celé roky. Je to dôležité, pretože v prípade zápalu sa patogény môžu rozptýliť po celom tele a spôsobiť lézie.

Existujú laboratórne dôkazy o súvislosti medzi nedostatočnou ústnou hygienou, dokonca aj nebolestivým zápalom ďasien a predčasným pôrodom.

Je však spojená aj s Alzheimerovou chorobou. Reprezentatívny univerzitný prieskum ukázal, že tretina populácie má veľmi zlú ústnu hygienu a menej ako 10 % má zdravé ďasná.

Written By
More from redakcia
Čokoládový koláč, jemný ako obláčik!
Ingrediencie: 100 g polohrubej múky (1/2 šálky + 3 polievkové lyžice) 40...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *