Normalizuje krvný tlak, uľaví od bolesti kĺbov a slúži ako prevencia anémie. Každá gazdinka ho má doma v kuchyni!

Normalizácia krvného tlaku, úľava od bolesti kĺbov a hlavy alebo prevencia anémie. Také sú účinky zdanlivo obyčajného bobkového listu. Ako často ho pridávate do jedál?

Bobkový list rastie na vznešenom vavríne, inak nazývanom ušľachtilý vavrín. Túto rastlinu oslavovali Gréci a Rimania, pre ktorých bola symbolom múdrosti, mieru, víťazstva a ochrany. Je to aróma, ktorá sa používa takmer v každej kuchyni a je obzvlášť vhodná do marinád, kyslých jedál, mäsových pokrmov, omáčok a cestovín a okrem svojej horkej citrusovej chuti ponúka aj zaujímavé bonusy. Najmä tieto stoja naozaj za zmienku!

Kontrola tlaku a srdcová kondícia

Máte problémy s arteriálnou hypertenziou? Podľa štatistík toto problematické ochorenie postihuje približne 20 % svetovej populácie a výrazne zvyšuje riziko srdcových ochorení. Ak váš lekár nešetrí odporúčaniami o zdravom životnom štýle a vhodnej strave, sľúbte jemu aj sebe, že budete zodpovedne “používať” vyššie uvedenú zložku. Výsledky nedávnej americkej štúdie uvádzajú, že antioxidačné enzýmy, ktoré obsahuje, významne prispievajú k normalizácii krvného tlaku a cholesterolu, čím podporujú kondíciu celého kardiovaskulárneho systému. Výborne!

Liek na bolesti hlavy. A bez žartu.

Bolesti hlavy sú pomerne časté a bohužiaľ bežné. Zvyčajne ich zaháňate tabletkami plnými chemikálií? Iste, je to tiež riešenie, ktoré sľubuje rýchlu úľavu, ale existujú aj iné možnosti. Ako čaj z bobkových listov! Horúci liek vám dodá pomerne veľa draslíka, ktorého nízke hladiny lekári spájajú s nepríjemnou “bolesťou”. Mimochodom, protizápalový účinok tohto korenia sa vzťahuje aj na problémy pohybového aparátu.

Vodítko k hroziacej anémii? Presne tak.

Z tohto pokladu získate aj dostatočnú dávku železa, ktoré je veľmi dôležité na prevenciu a liečbu anémie. Ale pozor, pole pôsobenia tohto minerálu je trochu širšie. Železo je totiž prospešné aj pre metabolizmus a zároveň bojuje proti únave. Treba dodať, že je obzvlášť užitočný pre ľudí trpiacich nespavosťou alebo syndrómom nepokojných nôh.

Zdieľajte aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *