Pár kúskov mydla určite nájdete aj v kúpeľni svojej babičky. Budete prekvapení, aké má skvele využitie okrem čistenia.

Postupom času väčšina ľudí nahradila osvedčené mydlá používané na čistenie tekutými sprchovými gélmi, hoci mydlá z regálov drogérií ešte nevymizli. Navyše, ak nie inde, pár kúskov určite nájdete aj v kúpeľni svojej babičky.

Je však dobré vedieť, že mydlá sa dajú použiť na oveľa viac účelov ako len na čistenie. Dá sa použiť v interiéri aj exteriéri. Ak ste o tom ešte nepočuli, je čas čítať ďalej.

Uhryznutie hmyzom

Poštípalo vás niečo, je to červené a opuchnuté? Mydlo trochu navlhčite a potierajte ním postihnuté miesto. Čoskoro to ustúpi.

Proti škrípaniu

Vŕzgajú dvierka, zásuvka či dokonca podlaha. Ak si postihnutú časť potriete mydlom a pozorne počúvate, všimnete si, že to zmizne.

Proti pare

Neznesiete, keď sa vám zahmlia okuliare? Šošovky potrite trochou mydla a potom ich dôkladne utrite čistou handričkou. Túto metódu môžete použiť aj na zrkadlo v kúpeľni.

Problém so zipsom

Ak sa vám zasekne zips, počas behu ho potierajte trochou mydla. Potom ho môžete ľahko zapnúť.

Bojujte proti zápachu

Namiesto toho, aby ste si do šatníka alebo kufra umiestňovali drahé parfumy, vložte mydlo zabalené do nejakého priedušného materiálu a umiestnite ho medzi svoje veci.

Predúprava špinavého oblečenia

Ak je na oblečení zažratý fľak, ktorý je potrebné pred praním zotrieť, potom je dokonalým riešením aj pretretie mydlom.

Záhradníctvo

Hmyz, hlodavce a dokonca aj jelene môžete odohnať, ak narežete mydlo a položíte ho na stromy alebo nasypete na záhony vo vašej záhrade.

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*