Pijete pred spaním čerešňový džús? A poznáte odrodu čerešní Montmorency? Ak nie, stačí si prečítať nižšie a prehodnotíte to!

Patríte do skupiny ľudí, ktorá dostatočne nespí? Hádžete sa a otáčate tak často, že by sa to mohlo považovať za súčasť kardiovaskulárneho cvičenia? Zdá sa vám predstava 8-hodinového nočného spánku ako nesplniteľný sen? Tu je riešenie. Počuli ste už o čerešňovej šťave Montmorency?

Teraz si určite kladiete otázku: “Ako mi môže táto čerešňová šťava pomôcť lepšie spať?”. Aj my sme boli spočiatku skeptickí. Ale potom sme videli štúdiu, ktorá bola vykonaná.

V skupine 8 ľudí trpiacich nespavosťou mali vypiť dva poháre tejto čerešňovej šťavy denne, jeden ráno a jeden tesne pred spaním.V porovnaní so skupinou, ktorá dostala placebo, sa spánok týchto ľudí s nedostatkom spánku predĺžil o 84 minút neprerušovaného spánku.

Ukázalo sa, že táto čerešňová šťava obsahuje vysoké množstvo melatonínu, prírodného hormónu, ktorý reguluje spánok. Mnoho ľudí ho užíva vo forme tabliet, ale odborníci tvrdia, že rovnako dobre funguje aj čerešňový džús.

Čo je to čerešňová šťava Montmorency?

Čerešne Montmorency sú známe ako kyslé čerešne a majú jedinečný sladkokyslý chuťový profil, ktorý zodpovedá názvu tejto kategórie. Ak ste milovníkmi čerešní, možno ste mali možnosť ochutnať Montmorency, pravdepodobne sušené, konzervované alebo mrazené. Hoci špeciálne čerešne prinášajú výživné výsledky bez ohľadu na spôsob spracovania, ľudia získajú najviac zdravotných výhod, keď sa čerešne Montmorency konzumujú vo forme koncentrovanejšej šťavy.

Ako sme už spomenuli, existujú presvedčivé dôkazy o tom, že vypitie pohára pred spaním môže pomôcť podporiť dobré spánkové návyky, ale pravdou je, že pokojný spánok je v skutočnosti len začiatok. Pozrime sa na nutričný rozpis superzdravej čerešňovej šťavy Montmorency…

V prvom rade čerešne obsahujú neuveriteľných 40 % odporúčanej dennej dávky vitamínu A, živiny potrebnej pre regeneráciu buniek a zrak. Je tiež vynikajúcim zdrojom vitamínu C, ktorý je nevyhnutný pre imunitu, ale čo je pôsobivé, je mimoriadne vysoký obsah antioxidantov.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*