Podľa tradičnej čínskej medicíny, masírovanie tohto bodu spomaľuje starnutie a odháňa choroby!

Tradičná čínska medicína po stáročia zhromažďovala znalosti o ľudskom tele a tieto skúsenosti boli testované generáciami.

Čínske učenie hovorí, že po celom tele sú umiestnené biologicky aktívne body, ktoré sú zodpovedné za činnosť rôznych systémov nášho tela. Týmito bodmi prechádza energia, je to ako obehový systém, len je nepostrehnuteľná.

Bod Jung Čchuan je zodpovedný za funkciu obličiek, ale nie je to jeho jediná funkcia. Jeho hlavným účelom je však uvoľňovanie opotrebovanej energie. S jeho pomocou je možné eliminovať blokovanie toku energie v tele, ktoré vedie k vážnym ochoreniam. Odborníci hovoria, že krátka denná masáž tohto bodu môže spomaliť vek a odvrátiť choroby na mnoho rokov.

Bod Jung Čchuan sa nachádza medzi veľkou a malou klenbou nohy. Keď skrčíte prsty, ucítite tam malú priehlbinu. Jedným trikom môžete skontrolovať, či sú vaše obličky zdravé a či energia vo vašom tele cirkuluje správne.

Takže, nájdite bod Jung Čchuan a namasírujte ho prstami. Je potrebné brušky palcov vyvinúť trochu väčší tlak.

Pokiaľ po krátkej masáži nenastane žiadna bolesť, ale na mieste Jung Čchuan sa objaví iba jamka, potom sú vaše obličky slabé a v tele nie je dostatok energie. V tomto prípade bohužiaľ nebude jedna masáž stačiť. Najlepšie je vykonávať cvičenia, ktoré bod Jung Čchuan stimulujú. Mali by ste začať s cvičením „Zlatý kohút stojí na jednej nohe.“

Pokiaľ je bod bolestivý, musíte pokračovať v každodenných masážach. Bolesť naznačuje, že bod je aktívny, že funguje. Určite sa budete pýtať, prečo ho teda masírovať? Faktom je, že organizmus moderného človeka sa vzdialil prírode a nedostáva potrebné množstvo energie zo zeme. A náš životný štýl nevyhnutne vyvoláva blokovanie toku energie.

Preto musíte neustále vykonávať vlastnú masáž a pomáhať obličkám normálne fungovať a energiu prechádzať telom. Pokiaľ budete po dobu 3 až 5 minút denne masírovať bod Jung Čchuan, potom po krátkom čase zistíte, že koža na nohách sa stala elastickou a hladkou a jamka sa už netvorí. To je znamenie, že masáž funguje a energia čchi prúdi telom správne.

Masáž bodu Jung Čchuan vás uchráni od mnohých nepríjemných neduhov, príznakov a ochorení. Vďaka masáži môžete vyriešiť nasledujúce problémy.

Kedy je potrebné vykonávať masáž bodu Jung Čchuan

  • Pri bolestiach hlavy, závratoch, šumení v ušiach, pri rozmazanom videní, poruche pamäti a sluchu.
  • Pri tachykardii, arytmii a ďalších problémoch kardiovaskulárneho systému.
  • Prvá pomoc pri úpale, kŕčoch a strate vedomia.
  • Pri zlej funkcii obličiek a zažívacieho traktu.
  • Pri kolísaní tlaku.

Jung Čchuan je veľmi mocný a účinný bod, je to brána nášho tela. Je veľmi dôležité, aby fungoval správne. Potom bude celé telo fungovať ako hodiny a energia bude riadne cirkulovať. To je cesta k zdraviu a dlhovekosti!

Určite sa podeľte o tieto informácie so svojimi priateľmi, aby sa aj oni dozvedeli o zázračných vlastnostiach bodu Jung Čchuan.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*