Potravina, ktorá bojuje proti rakovine, má viac vápnika ako mlieko a je ideálna pri diéte, pretože obsahuje veľmi málo tuku!

Je to ideálna potravina (Karob), pretože nevyžaduje žiadne špeciálne podmienky skladovania, dá sa konzumovať bez prípravy a je veľmi prospešná pre zdravie. Je známa aj ako “zdravá čokoláda” a je to neuveriteľne výživná potravina. Semená obsiahnuté v strukoch sú mimoriadne prospešné pre naše zdravie, pretože sú bohaté na antioxidanty, živiny a stopové prvky.

Ich antioxidačné vlastnosti sú spôsobené vysokým obsahom vlákniny, polyfenolov a trieslovín.

Silné stránky rohovníka obecného:

Vďaka prítomnosti najmenej šiestich antioxidantov, ktoré pôsobia ako ochrancovia buniek, má rohovník výrazný protirakovinový účinok, pretože zabraňuje vzniku nádorov.

Je bohatý na vápnik, pretože obsahuje 350 mg na 100 g. Pre porovnanie, mlieko obsahuje len 120 až 130 mg vápnika na 100 g a to sa v prípade pasterizovaného kravského mlieka zle vstrebáva. Rohovník neobsahuje kyselinu šťaveľovú ako čokoláda, ktorá znižuje schopnosť tela asimilovať vápnik. Hoci sú semená veľmi sladké, obsahujú o 60 % menej kalórií ako čokoláda.

  • Obsahujú vysoký podiel cukrov (50 %), z ktorých 30 % tvorí glukóza.
  • Obsahujú vitamíny skupiny B a betakarotén (prekurzor vitamínu A), minerálne látky (draslík, horčík, vápnik, vápnik, fosfor) a stopové prvky (železo, mangán, meď, chróm, nikel).

  • Obsahujú triesloviny, vláknité látky, ako je lignín, ktorý pôsobí proti cholesterolu, má pozitívne účinky na hladinu glukózy v krvi a používa sa proti cukrovke a obezite.
  • Je bohatá na vlákninu, ktorá pomáha správnej činnosti čriev a upokojuje žalúdok.
  • Neobsahujú lepok a ich glykemický index je veľmi nízky. Neobsahujú kofeín a sú vhodné pre diabetikov.
Terapeutické vlastnosti rohovníka

Prispieva k liečbe astmy a zmierňuje kašeľ a prechladnutie, preto sa používa ako základ mnohých sirupov a farmaceutických prípravkov.
V prípade, že držíte diétu, je ideálny, pretože obsahuje veľmi málo tuku. Podľa starých ľudí pomáha rohovník zvyšovať libido a počet spermií. Na rozdiel od čokolády nezhoršuje príznaky stresu, ako sú úzkosť, plytké dýchanie a arytmia.

Ak Vás to zaujalo, podeľte sa o tieto informácie aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Oriešková roláda s kyslou smotanou, do ktorej sa zamilujete! BEZ MÚKY!
Ingrediencie: 4 ks – vajíčka 4 lyžice – Kr. cukru 1 balíček...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *