Potrebujete odkysliť vaše telo? Tu je zoznam potravín, ktoré musíte zaradiť do stravy!

Náš život by mal byť vo všetkých aspektoch v rovnováhe. Väčšinu dňa trávite v práci, preto by ste si mali nájsť priestor na oddych a zdravý pohyb aj doma. Rovnováhu ľudského tela môže narušiť aj nesprávne zvolená potrava. Kľúčom ku všetkým procesom je hladina pH v ľudskom tele.

Zásaditá strava

Aby ste si udržali zdravie, musíte si zabezpečiť prísun vhodných potravín. Množstvo kyselinotvorných produktov sa snaží zbaviť telo vyváženej hladiny pH. Do krvného obehu sa začnú vyplavovať látky opačného charakteru, t. j. zásadité (najmä vápnik, fosfor a horčík).

To však môže byť pre telo škodlivé, pretože ak nie sú v tele voľne dostupné, odstraňujú sa z kostí, zubov a orgánov. To potom spôsobuje únavu, oslabuje imunitný systém a robí telo náchylným na rôzne choroby.

Medzi najčastejšie kyslomliečne potraviny patria obilniny, fazuľa, mäso, mliečne výrobky, ryby a rýchle jedlá, ktoré sú dnes k dispozícii. Faktor pH sa udrží, ak budete konzumovať menej kyselinotvorných látok (20-40 %) a viac zásaditých (60-80 %).

Takže teraz sa pravdepodobne pýtate sami seba, aké potraviny by ste mali jesť? Do svojho jedálnička musíte zaradiť najmä minerály, pretože len tak môže vaša imunita opäť bezchybne fungovať.

Top 10 zásaditých potravín
  • Avokádo

Avokádo je mimoriadne zdravé ovocie s hodnotou pH 8, čo vedie k alkalizácii organizmu. Neutralizuje tak kyslé potraviny v žalúdku. Mali by sme ho jesť každý deň. Do jedálnička sa dá zaradiť pomerne ľahko – na toasty, sendviče, do šalátov alebo domáceho guacamole.

  • Zrelé banány

Lekári tvrdia, že ak budeme jesť zrelé banány, znížime kyslosť žalúdka a vstrebávanie škodlivých látok. Vyhnite sa nezrelým banánom, ktoré môžu viesť k zápche. Najlepší banán je ten s hnedými škvrnami na šupke. Telo tak získa vitamíny a minerály – všeobecne povedané, zásaditosť.

  • Mandle

Mandle a mandľové mlieko sú bohatým zdrojom zásaditosti. Okrem toho pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu, zlepšujú činnosť mozgu a zdravé trávenie. Vaše telo sa tak stane dokonale vyváženým.

  • Špargľa

Špargľa pomáha vyrovnávať zásadité pH s hodnotou 8,5. Mali by ste tiež vedieť, že dodáva telu vodu, vitamíny, minerály a antioxidanty.

  • Melón

Melón je ideálnym spoločníkom na horúce letné dni. Jeho pH je približne 9 a obsahuje vysoký podiel vlákniny, je výborným detoxikačným prostriedkom. Ponúka tiež vitamíny, minerály a vodu – udržiava rovnováhu elektrolytov.

  • Kajenské korenie

Kajenské korenie je dobrým zdrojom alkalických látok. Hodnota pH dosahuje až 8,5. Okrem toho má antibakteriálne vlastnosti, zlepšuje krvný obeh, znižuje krvný tlak, odstraňuje toxíny z tela a posilňuje mozgovú činnosť.

  • Papája

Papája upokojuje tráviace ťažkosti a je bohatá na živiny. Obsahuje vlákninu, vodu, vitamíny a minerály. Jeho cieľom je poskytnúť telu celkovú kondíciu. Zároveň je aj vynikajúcim zdrojom alkalických látok.

  • Brokolica

Má vysokú schopnosť alkalizovať potraviny, je z čeľade krížovitej zeleniny, čo už naznačuje skvelé vlastnosti.

  • Citróny

Citróny majú síce kyslú chuť, ale ich štiepením sa v skutočnosti menia na alkalizujúce látky. Do vody by ste mali pridať niekoľko plátkov citróna a piť ju počas celého dňa.

  • Cesnak

Cesnak je plný živín a je užitočným korením. Pomáha neutralizovať kyslé potraviny, ako je mäso, ryby, syr a vajcia.

Páčil sa Vám tento článok? Nezabudnite ho zdieľať aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Silvestrovské mini rolky: Chutné vrstvené pochúťky, ktoré budú všetci milovať!
1. Vrstvené občerstvenie toastový chlieb tmavý chlieb čedar krémový syr Cherry paradajky...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *