Potrite si zuby pomarančovou kôrou – výsledok vás prekvapí!

Predtým, než po ošúpaní pomaranča znovu vyhodíte jeho kôru dom koša, prečítajte si tento článok. Ide totiž o účinné, lacné a prírodné riešenie pre mnohé vaše zdravotné problémy.

Použitie pomarančovej kôry na zdravotné a kozmetické účely nie je žiadnou novinkou. V ľudovej medicíne sa používa od nepamäti.

Takže, dosť bolo slov, poďme sa teraz bližšie pozrieť na to, ako ju efektívne zužitkovať.

1. Bielenie zubov

Ak hľadáte lacný prírodný prostriedok na bielenie zobov, potom pomarančová kôra je presne to, čo potrebujete. Má nielen bieliace účinky, ale zo zubov navyše odstraňuje škvrny po káve, čaji či fajčení. Jednoducho vezmite kúsok pomarančovej kôry a vnútornou časťou si ňou potierajte zuby.

2. Dobrá na trávenie

Podľa známej americkej celebrity Oprah Winfrey, je pomarančová kôra plná prospešnej vlákniny. To vám môže pomôcť, ak mávate tráviace problémy. Je výborná aj pri hnačke, ktorú dokáže pomerne rýchlo zastaviť.

3. Skvelá proti nespavosti

Pomaranče sú vynikajúcim zdrojom aromatických látok, ktoré zastavujú niekoľko zdravotných problémov.
Jedným z nich je aj nespavosť. Jednoducho si priložte pomarančovú kôru k nosu a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnite.

4. Čistí čierne tukové bodky na pleti

Pokiaľ ešte pomarančovú kôru nepoužívate pri starostlivosti o krásu, potom by ste určite mali začať.nSťahujúce vlastnosti látok, ktoré obsahuje, účinne odstraňujú z pleti tukové hlavičky a následne pokožku stiahnu, takže na nej nie je vidieť veľké póry.

Stačí si jej vnútornou stranou pravidelne potierať vašu pleť a tá bude čoskoro na nerozoznanie krajšia a hebkejšia.

5. Odstraňuje lupiny

Pomarančová kôra pôsobí ako prírodné zvlhčovať pokožky a pomáha odstraňovať z hlavy lupiny. Na vlasy ju aplikujte tak, že ju nastrúhate na malé kúsočky, nanesiete priamo na vlasy a na noc si z toho urobíte zábal. Na upevnenie použite napríklad čiapku do sprchy, prípadne celofánovú fóliu.

6. Pomáha pri astme

Astma je ochorenie, ktoré výrazne sťažuje človeku dýchanie. Pomarančová kôra pomáha z priedušiek odstraňovať hlieny a nánosy, čím dýchanie uľahčuje. Aplikujte ju pomocou aromaterapie (privoňaním) alebo si z nej môžete urobiť čaj.

7. Zmierňuje bolesti hlavy

Mávate často bolesti hlavy? Potom na ne skúste použiť pomarančovú kôru. Podľa portálu Stylecraze vôňa pomarančovej kôry účinne znižuje bolesti hlavy a tiež potláča prejavy úzkosti a depresie.

8. Potláča zlý dych

Pokiaľ vám robí starosti zlý dych, nechajte ho nahradiť vôňou pomarančov. Jednoducho si vnútornou časťou kôry potrite zuby a ďasná. Okamžite sa budete cítiť lepšie a s vyšším sebavedomím.

9. Chráni pred rakovinou

Konzumácia pomarančovej kôry dokáže chrániť pred rakovinou hrubého čreva. Pred jej konzumáciou sa však uistite, že je dobre umytá od možných postrekov pesticídmi. Premyte ju vo vlažnej vode s pridaním octu alebo jedlej sódy.

Pomarančová kôra funguje proti rakovine tak, že na seba viaže toxické látky a obmedzuje tak ich vplyv na výstelku hrubého čreva.

Ak je pre Vás tento článok zaujímavý potom sa určite nezabudnite oň podeliť aj so svojimi priateľmi a známymi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*